Autor Tema: Tai Shang Men skola prima nove ucnike/ce  (Pročitano 4013 puta)

dujepaskvalin

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 7
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Tai Shang Men skola prima nove ucnike/ce
« poslato: Avgust 29, 2012, 18:38:36 »

Svima zainteresovanim dostupan je besplatan internet kurs daoizma Tai Shang Men škole - glavni dio učenja odnosi se na duhovno usavršavanje (ostali aspekti daozima: filosofija, borilačke vještine, tradicionalna kineska medicina etc. su opcionalni). Metodi Tai Shang Men škole: Qigong, Shen Gong, meditacija...


Poslije završenog kursa, ko želi da nastavi sa kultivacijom duha, treba da se sastane sa učiteljem na inicijaciji (održava se svake godine). Poslije inicijacije, možete vježbati sami, svi detalji o finesama prakse dobijaju se emailom. Podučavanje je besplatno, ne polaže se zakletva i može se odustati u bilo kom trenutku.


Za detaljnije informacije: http://www.studytaoism.com/
Pitanja na: mailto:info@studytaoism.com


Pozdrav, sve najbolje.

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Tai Shang Men skola prima nove ucnike/ce
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2012, 20:26:06 »
Nisi naveo, ali pretpostavljam da je jezik podučavanja engleski. Ili nije?

dujepaskvalin

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 7
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Tai Shang Men skola prima nove ucnike/ce
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2012, 17:20:19 »
Nisi naveo, ali pretpostavljam da je jezik podučavanja engleski. Ili nije?


Moja greška.
Tačno, lekcije i sva dodatna objašnjenja su na engleskom jeziku. Hvala, Sati. :) 


Acko

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 125
  • Karma: +69/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Tai Shang Men skola prima nove ucnike/ce
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2012, 14:34:03 »
Rijetko se logujem na forum pa tek sad vidim ovo...

Jes da sam u poslednje vrijeme u nekom zen fazonu, ali sam vrlo zainteresovan i za ovo, samo me zanima jesam li zakasnio ili...?

Odgovorićeš mi, naravno, ako se uloguješ.  :)

dujepaskvalin

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 7
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Tai Shang Men skola prima nove ucnike/ce
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2012, 17:14:03 »
Nijesi zakasnio.
Radi preciznosti moram da napomenem sljedece: na kursu se ne objasnjavaju tehnike kultivacije, vec osnovni koncepti i pojmovi i ciljevi prakse u okviru ove skole. Bio sam uploadovao fotografiju letka u prvom postu, ali ga iz nekog razloga i srecom nema u prilogu, jer se mogao izvesti zakljucak - na osnovu letka i moje nejasne najave - da ce detalji tehnika biti otkriveni tokom kursa, sto nije slucaj. Izvinjavam se ako sam nekog doveo u zabludu. Instrukcije o meditaciji i Qi Gongu treba traziti od ucitelja nakon inicijacije - koja ce se odrzati u Atini (Grcka) naredne godine, a ako bude 20 ili vise zainteresovanih sa prostora bivse Yu, moguce je organizovati i kod nas -, tek tada se moze poceti sa praksom. Poslije 3 godine, ko dostigne odredjeni nivo i ako hoce moze d apolaze test.


Sto se tice odnosa zena i Taoizma, o tome cemo nekom drugom prilikom, nadam se iduce godine, akobogda zdravlja  :D Korisno je procitati sta je o tome reko H. Liu iz Wu-Liu skole.

Sve najbolje.