Autor Tema: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju  (Pročitano 45959 puta)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO (teme o socio-ekonomskom oslobodjenju)
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 01, 2010, 21:54:19 »
Evo jedan link i od mene
dokumentarac Home

http://www.youtube.com/homeproject

nastanak života na ovoj našoj planeti tokom miliona godina i kako smo sve uspeli da uprskamo za svega dva veka

Kažu da još nije kasno da zaustavimo ovaj put u provaliju. Mada moram priznati da sam malo skeptičan...  :tuga

Aparigraha

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 265
  • Karma: +173/-1
Ne, gospodine! Nisam prosvetljen. Ali sam prilično eliminisan! (Ananda Mangala Mahanayakathera)
ekaggata jit

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO (teme o socio-ekonomskom oslobodjenju)
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 12, 2010, 12:47:16 »
Film o propagandi, u kojem se javljaju Howard Zinn, Noam Chomsky, Michael Parenti i drugi:
Psywar // complete movie
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO (teme o socio-ekonomskom oslobodjenju)
« Odgovor #19 poslato: Decembar 04, 2010, 23:22:34 »
Znam ekipu, to su neki iz Pule. Pisao sam im da mi objasne sto i kako to djeluje. Nacelno to jeste dobra ideja, ali kada je uvede neka drzava ili oblast unutar drzave pa to postane javna stvar. No, ovako privatno nema sanse da uspije. Oni polaze od pretpostavke da su ti njihovi kromi (novac) jedinice za razmjenu na osnovi vremena. Onda mozes mijenjati krome. Ja tebi dadem 10 kroma jer mi ti 10h krecis stan. I onda ti ne znas sto ces sa tim kromima jer ih nitko drugi nece da primi kao jedinicu razmjene... i gotovo, nema vise razmjene. Tako da, nisu mi nesto ubjedljivi bili. Vise neki idealisti utopisti.

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO (teme o socio-ekonomskom oslobodjenju)
« Odgovor #20 poslato: Decembar 04, 2010, 23:36:43 »
Da i ja sam čitajući pokušao da razaberem, al mi baš nije nešto bilo jasno kako to funkcioniše.
Ostaje da sačekamo i vidimo šta će biti od toga...

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #21 poslato: Decembar 05, 2010, 22:08:12 »
Think Free : Bursting Bubbles of Government Deception

Lik je naišao na razna tumačenja (kanadskog) zakona za koja vlast baš i ne želi da ljudi znaju.

Ako vam ne bude radio ovaj link:
http://video.google.com/videoplay?docid=-7040453665540929835&hl=en#
koristite ovaj iz 8 delova (lošiji kvalitet):
http://www.youtube.com/watch?v=Y3SLwp_2bHg
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Bodhisattva Mahadeva

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 109
  • Karma: +33/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #22 poslato: Decembar 05, 2010, 23:51:29 »
Tesko mi ga je pratiti, prebrzo prica. Ko da je na tri spida. Kao ulicni prodavac koji vrti svoju pricu. Morat cu to vrlo polako nekoliko puta preslusati da vidim sta kaze.
 
No, bez obzira na sadrzaj, ne svidja mi se njegov nastup. Ne vjerujem tim cudacima s crnim kapama na glavi?! Pitanja demokracije su jako osjetljiva. To ljudima treba polako, smireno i razumno objasniti. Ne mozes doci cudno odjeven, pricati tamo ko da prodajes usisavace ili nozeve na nekoj komercijalnoj TV... To mogu biti i provokatori vrlo lako.
 
Mislim, da sam ja kapitalista neki veliki, ja bih ovakve klaune uposlio da pricaju o mojim makinacijama, svjetskim urotama, dolasku Krista i smaku svijeta. Lupa tamo polu-informacije i ono malo sto je istinito povezuje s najvecim glupostima i na koncu nitko vise ne vjeruje u nista od toga. Tako, dok ja njega vidim s tom kapom, prica ko da je 3 lajne kokaina posrko'... ja se hvatam za Shivin trozub. To ima da je neki provokator, kapitalisticki agent. E sad, to treba naravno provjeriti... Treba uhvatiti vremena da se vidi sadrzaj, ne treba suditi prebrzo, ali mi je odmah sumnjiv.
 
Oni gore filmovi o cipovima i o Bibliji, smaku svijeta i Antikristu su meni nekako na toj liniji. Tesko sam ih pratio jer su na cirilici, a ja to doslovno slovkam. Ali dok je ta neka veza Krist, NLO, Biblija... to je vrlo neargumentirana kritika koja samo jos vise zastire jasan pogled na problem, nego sto ga razotkriva. Ne volim takav pristup nikako.

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #23 poslato: Decembar 06, 2010, 00:45:25 »
Tesko mi ga je pratiti, prebrzo prica. Ko da je na tri spida. Kao ulicni prodavac koji vrti svoju pricu. Morat cu to vrlo polako nekoliko puta preslusati da vidim sta kaze.
 
No, bez obzira na sadrzaj, ne svidja mi se njegov nastup. Ne vjerujem tim cudacima s crnim kapama na glavi?! Pitanja demokracije su jako osjetljiva. To ljudima treba polako, smireno i razumno objasniti. Ne mozes doci cudno odjeven, pricati tamo ko da prodajes usisavace ili nozeve na nekoj komercijalnoj TV... To mogu biti i provokatori vrlo lako.
 
Mislim, da sam ja kapitalista neki veliki, ja bih ovakve klaune uposlio da pricaju o mojim makinacijama, svjetskim urotama, dolasku Krista i smaku svijeta. Lupa tamo polu-informacije i ono malo sto je istinito povezuje s najvecim glupostima i na koncu nitko vise ne vjeruje u nista od toga. Tako, dok ja njega vidim s tom kapom, prica ko da je 3 lajne kokaina posrko'... ja se hvatam za Shivin trozub. To ima da je neki provokator, kapitalisticki agent. E sad, to treba naravno provjeriti... Treba uhvatiti vremena da se vidi sadrzaj, ne treba suditi prebrzo, ali mi je odmah sumnjiv.
 
Oni gore filmovi o cipovima i o Bibliji, smaku svijeta i Antikristu su meni nekako na toj liniji. Tesko sam ih pratio jer su na cirilici, a ja to doslovno slovkam. Ali dok je ta neka veza Krist, NLO, Biblija... to je vrlo neargumentirana kritika koja samo jos vise zastire jasan pogled na problem, nego sto ga razotkriva. Ne volim takav pristup nikako.

Uh, šta sam sad sve pročitao... Brzo priča i nosi kapu, dakle on je kapitalistički agent koji uživa kokain i spid, a to je predznak smaka sveta i NLO-a... Ne znam da li sam ja jedini koji ovde nalazi non sequitur.

Nekim ljudima mozak radi brže nego drugima. Brzo razmišlja, pa brzo govori. Nekome je teško da prati, nekome bi bilo dosadno da je sporije. Ako nekoga zanima da stekne neki uvid u ono o čemu priča, evo dva odlomka (ceo video je u delovima/poglavljima od po nekoliko minuta svaki):

Obveznice vezane za svakog građanina (premotati na 8 minuta i 15 seundi)
http://www.youtube.com/watch?v=crF1qBrCVpQ

i kako to koristiti za studentske kredite (preotati opet na 8 minuta 15 sekundi):
http://www.youtube.com/watch?v=PayFjY4CQSE

Kao što kaže u videu kako da koristiš novac koji nisi ni znao da imaš, tako on jednostavno objašnjava ljudima koja sve prava imaju, a da ni ne znaju da ih imaju i kako to da iskoriste na najbolji način.
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2010, 00:47:11 fortytwo »
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #24 poslato: Decembar 17, 2010, 22:40:50 »
E ovaj vikend, nakon sto sam procitao sve zaostale sutte na pali grupi (ipak je du'ovnost prva), gledam na miru ovog belosvetskog prvokatora  :D  s crnom kapom na glavi, da vidim tko ga salje i sto se iza toga krije... :kez:
 
Moras priznati da ga niti u partizane ne bi primili s ovakvom crnom kosuljom i kapom na glavi... prvo bi ga provjerila OZNA, a onda i centralna bolnica... :smeh

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #25 poslato: Decembar 20, 2010, 23:58:15 »
Evo moram da priznam, provjerio sam ovog druga, kolegu i starjesinu iz Kanade, i moram da kazem svaka mu cast!!! Lik je stvarno nasao rupe u zakonu. Steta samo sto nije sve ovo lako provjerljivo i u nasem (kontinentalnom) zakonu ako nisi pravnik. Ali bas bi bilo dobro da ima neko udruzenje pravnika koji bi se takvim stvarima bavilo, rusilo zakone i pravila, pomagalo ljudima u pravnim zavrzlamama. Jednom rjecju, drug moze slobodno da nosi onu kapu, moze da se slobodno pridruzi narodno-oslobodilackom pokretu protiv kapitalizma, i ne mora na provjeru niti u centralnu bolnicu ako se mene pita...

 :ok

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #26 poslato: Decembar 22, 2010, 21:18:18 »
Ipak, danas sam nesto razmisljao o drugu s crnom kapom, i cini mi se da u pravnom procesu nije samo dovoljno prihvatiti neciju tvrdju (zahtjev) nacelno, pa staviti svoje protuzahtjeve... Ono, kao platite struju 1.000 EUR. Slazem se, ne pobijam, ali predlazem da to platim u 1.000 rata po 1 EUR. Mislim, protu-strana ce to odbiti i ponuditi placenje u 3 rate itd. Ako to odbijes, ides na sud. Sto onda? Malo mi je to nerazumljivo i trebalo bi provjeriti da li stvarno tako tako radi u praksi? Mislim da ne.

Ja sam u doba kada sam bio student koristio dosta zastare. Bilo je to doba rata, a navike administarcije jos iz socijalizma. Dakle, tu je stvar bila u iskoristavanju sporosti administracije. Sada su se i tome doskocili. Stvarno nisam imao novaca i platio bih 2-3 racuna za redom, pa 6-7 ne bih platio. Dok oni shvate da nisam platio, vec bi prosao zakonski rok od godine dana kada nastupa zastara, pa bi mi morali oprostiti. Tako bih stedio. Dali bi me i na sud, ali bih tamo dokazao da je u trenutku opomene vec nastupila zastara.

No, u novije vrijeme to ne ide. Imaju racunala, ako zakasnis 2 mjeseca vec ti salju opomenu itd.

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #27 poslato: Decembar 23, 2010, 22:48:15 »
Slažem se da dosta stvari koje govori su karakteristične za ango-saksonce, a ne i za ostala zakonodavstva.

Zanimljiv ti je primer sa zastarevanjem. Ovaj lik iznosi (između ostalog) neku ideju, koja mislim da je OK, a po kojoj velike firme često ne žele da se previše cimaju oko nekih malih para, jer im je potrošeno vreme na to dragocenije nego da naplaćuju 50-ak dolara unaokolo, pa same odustaju iako ti nikada i ne dobiješ nekakav papir na kome piše da je to sad "otpisano", već nikada nikakvi papiri i ne stižu. Jednostavno, čim im malo zakomplikuješ život svojim poznavanjem zakona, oni batale celu stvar (za manje iznose doduše).

Jedna članica kongresa SAD je savetovala ljudima da kada im banka dođe po kuću da traže od njih da im donesu upravo njihov ugovor, dakle bukvalno papir na kome je njihovo ime i na osnovu kog oni traže kuću. Njena logika je da su oni toliko puta preprodali te hipoteke unaokolo po Vol stritu da ni sami ne znaju gde im je koji papir. Mislim da tu ima neke logike i ne bi me čudilo da je mnogima to uspevalo. A bilo je i slučajeva gde se prosto narod okupi i ne da nečiju kuću, a nema dovoljno policije da obavi sve takve slučajeve, jer je oduzimanja kuća bilo jednostavno previše.
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #28 poslato: Decembar 24, 2010, 00:29:35 »
Da, tako smo se mi okupljali u ratu (novinari, aktivisti za ljudska prava) kada bi sud ili neka korumpirana drzavna sluzba donijela odluku o izbacivanju neke starice (udovice vojnog lica i sl.) ili drugih stanara u vojnim stanovima u korist branitelja, pripadnika vojne policije i sl. Takve stvari pripadaju u gradjanski aktivizam, gradjanski otpor.
 
Ali ovi nasi ratni primjeri su bili redovito zasnovani na namjernom i svjesnom krsenju prava od strane samog suda, i kasnije su redovno pobijani na visim sudovima. Neki nisu nikada nazalost pobijeni. I sadasnja hrvatska predsjendica vlade zivi u jednom tako otetom stanu i tvrdi da nema problema s tim?! Obicno bi neki nizi sud ili vojna komisija za stanove "utvrdila" da je zakoniti nosioc stanarskog prava napustio stan i po kratkom ga postupku dodijelio nekom vojniku, vojnom policajcu, "specijalcu" (vrlo cesto kriminalcu s podebljim popisom robijanja zbog placki i prevara prije rata). Tada bi bila dezuranja i straze kod stanara da se sprijeci nasilno izbacivanje itd.
 
Ali ovo sa hipotekom od banke barem kod nas ne radi. Dodju, sve lagalno, potpisao si kredit, ne mozes da vracas, ne pristaju na nagodbu... Mislim, pristaju. Njima je uvijek bolje nekako se nagoditi pa da placas ikako. Oni zive od kamata, a ne od prodaje nekretnina. Nude oni reprogramiranje. Banki je zapljena uvijek samo glavobolja. Ali nekada su uvjeti toliko nepovoljni da jednostavno uzmu kuce i ostale nekretnine...

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #29 poslato: Decembar 27, 2010, 14:36:55 »
Is the United States of America a leading terrorist state Noam Chomsky interview HQ

Chomsky: Amerika je vodeca teroristicka drzava u svijetu