Dobrodošli > Obaveštenja

Izlozba buddhistickih svetinja

(1/3) > >>

Fazlija:
Uskoro u Zagrebu izlozba buddhistickih relikvija:
 

 
Više o izložbi na stranicama drustva Padmasana: http://www.padmasana.hr/IzlozbaRelikvija2011.htm
 
Morate priznati da ovo covjek mora posjetiti. Ocekujem vas u Zagrebu i vodim vas sve na caj nakon izlozbe  :ok

unicus:
hvala za informaciju..osmi mjesec će brzo doći..ove godine je recesija pa nema mora nama sa kontinenta. Znači da će biti dosta vremena za ovu izložbu. :bravo:

Fazlija:
Mogli bi ste stvarno da dodjete organizirano (npr. vlakom, to je najjeftinije). Ja cu organizirati nocenje u jednostavnim uvjetima AM farme kod Zagreba (ponesite vrece, spavanje na podu seoskog yoga centra) i mogao bih da platim rucak/veceru dobrodoslice za cijelu grupu u jednom odlicnom kineskom restoran.

Sati:
Moram priznati da se ja nesto slabo palim na te relikvije.

Recimo, bila je ovde kod mene isto takva izlozba, ali nisam otisao ni da je vidim.
Pricala mi koleginica koja je bila koliko se neki oduseve, kako osecaju energiju koja zraci iz kojekakvih kamencica... Ne znam, mozda gresim, ali meni to deluje ili suvise spooky ili poput putujuceg cirkusa.
Jasno je da postoje mesta na ovoj zemlji koja imaju i posebna zracenja. Ali putujuce kamenje!?
Nein, danke.  :)

panonac:
U divnoj knjizi Stevana Pešića KATMANDU (Fazlija ju je nudi na poklon) ima lepa prica o Tibetancu koji je cesto putovao u Lasu i majka ga je uvek molila da joj donese neku relikviju i on je to uvek zaboravljao. Jednom kada se opet vracao iz Lase bez relikvije ugleda na putu zub od psa, malo ga izglanca, uvije u lep papir i odnese majci i kaze joj da je to Budin zub. Majka je bila presrecna, stavila ga je na oltar, klanjala mu se tri puta dnevo, palila svece, tmjan i sl. i posle tri godine zub je poceo da svetli. Bitna je nasa vera!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju