Autor Tema: Thai Chi Chuan  (Pročitano 2815 puta)

oblica

  • .
  • Član
  • ***
  • Poruke: 1158
  • Karma: +429/-1
Thai Chi Chuan
« poslato: Avgust 31, 2010, 12:40:08 »
''Vežbanjem Tai Chi Chuana pospešuje se cirkulacija krvi i energije i dolazi do relaksacije uma i tela. Postiže se mir koji je potpuno prirodno ljudsko stanje kada se vaša pažnja i svest usmere ka unutra (misli se na unutrašnjost tela, i nije mišljenje, već svesno osećanje onoga što vi u sebi imate i jeste).
Postiže se fleksibilnost zglobova, krvnih sudova i mišića koji se aktiviraju na potpuno prirodan način, istežu se i aktivni su. Mišići se ne kontrahuju, nemaju jednosmerno usmerenu silu koja šteti krvotoku i stvara kiselu krv. Nema kontrakcija mišića koje štete unutrašnjim organima, čineći da oni slabe i vremenom odumiru (kao kod ljudi koji se bave bodi-bildingom). To je razlog što ljudi koji se decenijama bave borilačkim veštinama, usled pogrešnog načina vežbanja, na kraju imaju potpuno kruto, zatvoreno, blokirano i vrlo često bolesno telo! Sa stanovišta ljudskog potencijala, to je velika šteta, uz mnogo potrošenog vremena.
Milioni ljudi danas u svetu se bave Tai Chijem kao prirodnim metodom prevencije od bolesti, kao deo terapije, kao rekreacija...''
 
više na: http://www.taichisrbija.com/taiChiChuan.html
 
Vaša iskustva?


 

oblica

  • .
  • Član
  • ***
  • Poruke: 1158
  • Karma: +429/-1

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Thai Chi Chuan
« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2010, 21:53:11 »
Moja su iskustva da je to jedna predivna veština.
Nama je učiteljica puštala lepu muziku uz koju smo vežbali.
Ma, skoro kao balet :)

oblica

  • .
  • Član
  • ***
  • Poruke: 1158
  • Karma: +429/-1
Odg: Thai Chi Chuan
« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2011, 13:09:28 »
Prijavila sam se za radionicu Osnove Thai Chi-ja.  :kez:
 
Evo linka, ako ima još nekoga interesuje:
 
http://www.rex.b92.net/sr/ovogmeseca/radioniceSeminari/story/3615/%C5%BDENSKI+DAN+%E2%80%93+OSNOVE+TAI+CHI-ja.html
 
Gledam sada kad sam pokrenula temu. Trebalo mi je samo godinu dana da nešto preduzmem.  :mislilac

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Thai Chi Chuan
« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2011, 16:24:54 »
Samo godinu dana. A popravljaš se  :kez2:

 :andjali