Autor Tema: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju  (Pročitano 45958 puta)

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #30 poslato: Decembar 27, 2010, 14:38:18 »
Conspiracy Theory with Jesse Ventura Apocalypse 2012 (FULL LENGTH)

Bogatasi grade podzemna sklonista za spas od smaka svijeta? :ces

miki

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 32
  • Karma: +32/-0
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #31 poslato: Decembar 27, 2010, 21:34:29 »
Nas stari poznanik Bhikkhu Bodhi je bio gost kod Google-a i govorio o tome kako budizam moze da doprinese resavanju problema sa kojim se svet danas suocava:
 
"It takes two to tango: The human future and the future of Buddhism."

 
www.youtube.com/watch?v=PVKC5FuGjsI&feature=share

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #32 poslato: Decembar 28, 2010, 04:18:57 »
Za Čomskog svaka čast - odličan video. On ima toliko dobrih intervjua da je najbolje dati link ka svim njegovim videima: http://www.google.com/search?q=chomsky&num=50&tbs=vid:1


Gledao sam emisije koje radi Jesse Ventura i preporučujem Pentagon, JFK, Police State, Big Brother i 9-11. Inače, razna podzemna skloništa postoje valjda još otkako je prva nuklearna raketa posađena u silos, ne bih rekao da se ta skloništa iz emisije razlikuju. U emisiji Police State govori o grupnim zatvorima kao i o zakonu koji omogućuje grupno hapšenje bez izvođenja pred sudiju (guglati: HR645). Format njegove emisije je senzacionalistički, ali kad se malo bolje pogleda, zavisi s čime se upoređuje: ako poredimo sa Čomskim onda jeste senzacionalistički, ali ako poredimo sa, na primer, FoxNews-om, onda su praktično jednaki. Možda zvuči blesavo, ali mainstream media je često toliko senzacionalistički, jednostran i nekad naprosto glupav, da je Ventura profesor za mnoge od njih. Ko ne veruje, neka pogleda sledeći video u kome jedan od najuticajnijih američkih TV voditelja (Bill O'Reilly ) intervjuiše Richarda Dawkinsa (ja sam zanemeo na količinu gluposti koju sam ovde video):
Bill O'Reilly SCARED by Richard Dawkins
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #33 poslato: Decembar 28, 2010, 18:57:47 »
O'Reilly je ispao neprofesionalan. Umjesto da postavi par opcenitih pitanja i drzi se nepristrano, ili da suoci dva sugovornika koji imaju razlicite stavove (ako je bas htio raspravu); on se sam upustio u dokazivanje i opovrgavanje i... poceo propovijedati. Bez obzira na sadrzaj te propovijedi, to nije uloga novinara koji vodi razgovor s nekim. Bez obzira koliko se slagao sa sugovornikom ili ne.

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #34 poslato: Januar 18, 2011, 22:43:15 »
Let's make money (part1)
 
Nevjerovatna razina nemorala, licemjerja i cinizma vodecih svjetskih kapitalista i izrabljivaca svojih bliznjih, i unistavatelja prirode. Kada ovo vidim, odmah mi padnu na pamet Hare Krshne sa svojim pricama o tome kako su se demoni s nizih planeta inkarnirali na Zamlju da je uniste... Nismo daleko od toga.

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #35 poslato: Januar 19, 2011, 02:46:09 »
Nije da zanovetam, ali ne vidim da ova verzija ima prevod na engleski ne-engleskih delova filma. Ona koju sam dao u postu http://forum.yu-budizam.com/slobodnim-stilom/padaj-silo-i-nepravdo-(teme-o-socio-ekonomskom-oslobodjenju)/msg1124/#msg1124 ima prevod na nekoliko jezika, treba možda kliknuti na CC ikonicu u donjem desnom uglu.

A sada, film koji sam u istom postu preporučio, ali sam imao samo trejler, a sada je ceo film dostupan u samo jednom linku:

YES MEN!
Vrhunski crni humor, sjajan aktivizam, namagarčene korporacije - jednom rečju: dva sata kvalitetnog programa!

The Yes Men Fix The World [P2P Edition]
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #36 poslato: Januar 19, 2011, 20:28:09 »
 :ok  he, he... koji ludjaci... :bravo:

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #38 poslato: Januar 25, 2011, 12:05:01 »
Ima tu dobrih stvari, ali ne znam koliko je zdravo kada se napravi kuća od smeća. Gledao sam neki klip gde on Indusima od raznog otpada (plastične flaše i slično) napravi kuću, ali ne znam da li ce onaj koji živi u njoj da se otruje od same kuće? Ovaj klip deluje sjajno  :ok , sve deluje čisto itd, ali one neke koje sam gledao su prilično odvratne.  :tuga
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #39 poslato: Januar 25, 2011, 17:01:59 »
ja nisam shvatio da on pravi kuće samo od đubreta. to bi bilo stvarno bez veze  :tuga

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #40 poslato: Februar 06, 2011, 16:01:46 »
Još jedan nezavisni komentator koji prati sva aktuelna dešavanja, jednom nedeljno postavlja mp3 sa svojom "radio emisijom" u kojoj bez dlake na jeziku (bez uvijanja, ali kulturno) objašnjava dešavanja u svetu:

Webster Tarpley - http://tarpley.net/wcr_rss.xml

Vredi ga potražiti i na youtube-u i sl.
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #41 poslato: Mart 11, 2011, 12:12:20 »
Zanimljiva i inspirativna priča  :)

ovde

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #42 poslato: Mart 11, 2011, 17:05:28 »
Svaka cast mladoj Beogradjanki!!!  :andjali

wannabe

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 15
  • Karma: +13/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #43 poslato: Mart 12, 2011, 00:08:49 »
 :bravo: :bravo: :bravo:


Jedina "primedbica" je da je to mogla i kod kuće da radi, ima ovde gomali romske i druge dece kojima bi tako nešto bilo "life changing experience".

Ex01

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 167
  • Karma: +79/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: PADAJ SILO I NEPRAVDO -- teme o socio-ekonomskom oslobodjenju
« Odgovor #44 poslato: Mart 12, 2011, 10:20:42 »
ma naravno ali nekad covjek zacrta sebi da se mora maknit u novu sredinu da bi se promjenio. I znamo zapravo da kada se ta osoba makne da se mice samo od svojih problema, ali isto tako joj ta nova sredina da novu priliku i novu perspektivu da se s problemima obracuna jedan po jedan a ne sa svima od puta kao "doma".


Meditacija je takodjer jedan "easy mode" (koji uopce nije lagan) ali u principu usporava se tok misli fokusira se lakse na stvari koje dodju u glavi. Mozda je curi situacija ovde toliko mucna da nema vremena nista za sebe radit a dole je dobila svo vrijeme na svijetu  :zeleni: