Autor Tema: DMT- Spiritualni molekul  (Pročitano 4172 puta)

Fuji

  • .
  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 233
  • Karma: +153/-0
  • Pol: Muškarac
DMT- Spiritualni molekul
« poslato: Jun 22, 2011, 22:04:39 »
DMT- Spiritualni molekul- film 2010.wmv- srpski prevod, latinica

Zanimljivo, kakvi su vaši stavovi i iskustva u vezi DMT-a?


Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DMT- Spiritualni molekul
« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2011, 00:15:57 »
Mislim da bi smo takve seminare trebali imati, tamo kod popova. Najesti se droge, pa da nas voza po cijelom salasu, gore dolje. A ne sjediti i meditirati. Kakve koristi od toga, samo te noge i ledja bole. Ovo se najedes i odmah vidis cijeli svemir. Pod hitno Satija smijeniti s predsjednickog mjesta, preimenovati organizaciju iz tajlandske u amazonsku sumsku tradiciju, zahvaliti se Buddhi i ostalima na dosadasnjoj saradnji, i odmah nekoga poslati da donese karnistar tog njijovog pica iz Amerike za ovaj seminar sto pripremate.
Razmisljam zasto su Shiva i kasniji duhovnjaci poput Buddhe i ostalih indijskih svetaca krenuli svi istim putem mukotrpnog razvoja svijesti i uvida, umjesto putem shamanskih opijanja i drogiranja? Indijske duhovnosti se fundamentalno razlikuju od drugih po tome sto zastupaju sabranost paznje kao sredstvo oslobodjenja. Za razliku od zapadnjih religija koje su sve utemeljene na bozanskim objavama (bez obzira bila to vedska objava, biblijska ili islamska, pristup je isti), ili religija Afrike, Australije, Juzne Amerike, sjeverne Azije... koje su sve shamanske.
U drevno doba prije osvita civilizacije, u kameno doba, Shiva je mogao vrlo lako nauciti ljude shamanizam, ali nije to ucinio. Ustrojio je vrlo formalnu tantricku kundalini yogu i praksu koja se zasniva na moralnosti i vjezbi sabranosti. Sve yogicke tradicije se slazu da je siranje svijesti moguce putem biljaka. Ayurveda pozna ovakve pripravke. Ali se sve slazu i u tome da je to privremeno, prolazno i nekontrolirano iskustvo. Ponekad neki gurui daju ucenicima osjecaj iskustva tog stanja svijesti, bilo putem osobnog blagoslova, ili putem ovakvih pripravaka. No, u yoga predaji se uvijek kaze da takvo iskustvo ne traje dugo, osoba nema nad njim kontrolu i ne moze ga ponoviti sama. Vise je kao neki blagoslov, podjetnik i inspiracija na stanje kojim mora ovladati sama. Mislim da su drveni i suvremeni ucitelji zeljeli da mi sami ovladamo svojom fiziologijom da sirenje svijesti postizemo voljno.
Dakle, nema nam druge nego na pod u meditaciju. Mada... ne bi skodilo donijeti karnistar ove cuge na seminar, da se barem jedan dan malo otkacimo! Odoh sada meditirati, a film sam pogledavao (vise slusao) dok sam radio asane.

Ex01

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 167
  • Karma: +79/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: DMT- Spiritualni molekul
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2011, 19:12:26 »
isto ka kokain, trava, speed, lsd gljive, aspirin i sve ostalo. Zanimljivo, mozda korisno, al ne potjece iznutra nego iz vanka i kad tad se ljudi zaljepe za to kao za nesto sta im treba da bi nastavili dalje.


vjerovatno se mogu postic ista iskustva, doduse DMT bas sam nisam probao, tko zna bili uopce bio ovde da nije bilo LSD-a, ali onda opet... zar nije bolje sam to razvijat nego pomocu neke substance?


Bili uzeo DMT da ima? Nemam pojma.
Nebi razbijao glavu o tome sad.
« Poslednja izmena: Jul 04, 2011, 19:18:58 Ex01 »

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: DMT- Spiritualni molekul
« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2011, 09:33:06 »
Da naručimo jedno kazanče za oproštajnu žurku na kraju seminara.  :kez2:


Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DMT- Spiritualni molekul
« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2011, 15:32:26 »
Ne znam da li ste kada drogirali macke velerijanom (djeluje i susena, dovoljno je da pomirisu), ali to otprilike ovako izgleda  :smeh

Catnip Addicts - Cats on drugs

Mozda ove macke tako sire svijest?!

Drukpa Kunley

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 32
  • Karma: +21/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: DMT- Spiritualni molekul
« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2011, 19:50:07 »
Razmisljam zasto su Shiva i kasniji duhovnjaci poput Buddhe i ostalih indijskih svetaca krenuli svi istim putem mukotrpnog razvoja svijesti i uvida, umjesto putem shamanskih opijanja i drogiranja?

Dok je moj licni stav, j*bes gudru, opet se prisecam... zar nije Shiva, poznat kao obozavaoc ganje? Da ne ispada, da sam to ja utripovao nesto, evo i jedan citat iz ovog wikipedijinog clanka:

http://en.wikipedia.org/wiki/Religious_and_spiritual_use_of_cannabis

Cannabis or ganja is associated with worship of the Hindu deity Shiva, who is popularly believed to like the hemp plant.

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DMT- Spiritualni molekul
« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2011, 21:49:09 »
zar nije Shiva, poznat kao obozavaoc ganje?

U Indiji se Shivi pripisuje sve i svja. On je vjerovatno najstarije bozanstvo, i svi drugi pravci, kultovi i prakse da bi dobili neki legitimitet su morali biti dovedeni u neku vezu sa Shivom.
 

 
Istina je da neki redovi lutajucih sadhua obozavaj Shivu i puse ganju kao dio svoje prakse, tvrdeci da je hasis Shivin prasadam (sveta tvar). To su obicno oni mrsavi isposnici s rafstafarijanskim pletenicama zamrsene kose koji se slikaju za par novcica pred hramovima Kathmandua.
 

 
Medjutim, glavni pravci yoge u Indiji se toga izrazito klone i ove ganja-sadhue smatraju zastranjenjima. Iako obozavaju Shivu kao vrhovnog gospodara yoge (Yogeshvara) oni nikada ne uzimaju droge. Njih se lako moze prepoznati po narandzastim uniformama, cisti su, okupani, pocesljani, doterani...