Budizam > Mahayana

Zen u Torontu

<< < (2/2)

Sejmyo:

--- Citat: Fazlija  Januar 15, 2011, 20:40:00 ---Uh Semjyo, to ispada kao da pises iz srednjovjekovnog Japana, a ne iz Kanade  :ok  Bogati dobrocinitelji koji stare zen samostane obilato daruju zemljom i novcem. Ispada kao da je tebe zadesila losija karma, pa zivis u nekom manjem i siromasnijem samostanu. A sto si ti tamo stalan stanovnik zen centra ili zivis normalnim zivotom negdje u gradu, a dolazis meditirati u centar? Dobio sam dojam da si stalan stanovnik zen centra, samo ne zaredjeni redovnik?

--- Kraj citata ---


Ništa manje nego odlična karma moj Fazlija. Ni u snu nebi ništa loše mogao da kažem o svom centru bio on mali ili ne. Čak šta više nekad je manje i bolje  ;)) . Svako ima priliku da ode na Dokusan bez frke i učitelj je pristupačan svima. Mi već planiramo da se malo širimo samo neznamo baš kuda jel je sadašnji centar već maksimalne veličine za to zemljište. Od kako sam ja počeo da posjećujem centar puno se toga promjenilo. Cjelu smo baštu proširili, uredili i otvorili prema naselju (prije je bila visoka ograda oko bašte). Prije par mjeseci, jedne sunčane nedelje dok sam meditirao u zendu, čujem dve komšinice što prječicom prolaze kroz naš centar i baštu. Jedna od njih se hvali ovoj drugoj "Ovo je naš zen centar i preljepa zen bašta". Zar nije preljepo kad ljudi koji nemaju veza sa centrom njga svojim zovu. Tako me to taknulo, i znao sam da taj trud i rad koji ulažemo u tu baštu ima veliki uticaj na naselje i na cjeli grad.

Ja sam ti normalan čovjek, oženjen i imam petogodišnju kćer, a živim veoma blizu centra. Centar ima mjesta za stanovnike i trenutno ih je troje koji tu žive. Ja pokušavam da što češće idem na sjedenja i ceremonije. Ali ponekad se moraš i o svom životu pozabaviti pa onda nisam redovan koliko bi htio.

Fazlija:
Odlican opis centra, tvoje uloge unutar njega i pozitivnog utjecaja na cijelu zajednicu  :bravo:  Odlicno, stvarno odlicno, puni ti hvala na ovako iscrpnom opisu  :andjali

Sejmyo:
Evo uradili su novu web stranicu sa puno više slika i informacija.

Sati:
Aaaa, ima i slika one biblioteke u kojoj su letele knjige  :D

Lep sajt, nema šta  :bravo:

Fazlija:
Prekrasna web stranica  :ok

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju