Autor Tema: za čisto uživanje  (Pročitano 55636 puta)

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #45 poslato: Maj 19, 2011, 04:22:54 »
Hahaha, pobrkao sam forume, a tek sada sam video!  :smeh
Naime, ja sam ovu Satijevu sliku kačio po forumima, pa kad sam se vratio ovde, izgubio sam iz vida gde sam ja kačio, a odakle sam sliku pokupio - tj zaboravio sam da je Sati ovde postavio sliku, mislio sam da je ovo jedno od tih mesta na kojima sam ja kačio, pa sam Fazlijin komentar shvatio kao da je meni upućen!  :kez2:
I tako ja pokupih lovorike, Sati je to budistički iskulirao, a Fazlija takođe ne stavlja primedbu - eto šta su ti godine duhovnog treninga!  :ok
Ajd odoh da vidim da li mi je neko ucenio glavu tamo gde sam ovo stavljao  :zeleni: , a vi budite pozdravljeni obojica.  :bye
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #46 poslato: Maj 20, 2011, 10:32:22 »
He, he... ja postavio na forum.hr na temu "krscanstvo". Moderatori odmah skinuli  :smeh Dobro da me nisu banirali. Mozda i jesu na dan-dva kao opomenu, ali nisam 4-5 dana dolazio pa nisam niti primjetio sta je bilo oko toga  :dsmeh

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #47 poslato: Maj 20, 2011, 12:15:46 »
Važno da je zabuna razjašnjena, da nam ne strada 42-ka bez veze od ruke nekog verskog fanatika :kez:

A sad mene ako se na Dan bezbednosti sete, sete... :kez2:

Fuji

  • .
  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 233
  • Karma: +153/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #48 poslato: Maj 20, 2011, 14:21:09 »
Revolver /(2005)/ Movie Trailer

Dobar film, nisam očekivao nešto ovako od holivudske produkcije..
Ako imate vremena odgledajte, jeste holivudski al je zanimljiv..  :naocare:

panonac

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 454
  • Karma: +270/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #49 poslato: Maj 24, 2011, 11:32:47 »

put je dug, vremena je malo

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #50 poslato: Maj 30, 2011, 01:06:45 »


Sati ova tvoja slika izaziva svugdje provale smijeha kome god je posaljem :smeh :dsmeh :kez:  Hocemo li skupiti negativne karme sto zaje... krscane  :zeleni:

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #51 poslato: Maj 30, 2011, 09:39:31 »
Ja cu mislim skupiti tek karmicu, jer sam postovao samo ovde za nase unutrasnje potrebe,  :zeleni:
ali ti ces bogami celu karmetinu, jer nekontrolisano siris svuda unaokolo   :smeh

Uostalom, otkud ti ideja da slika ima veze sa krscanima?
Svi imaju svoje mucenike  :kez:

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #52 poslato: Maj 31, 2011, 23:43:27 »
 :smeh :ok :andjeo:

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #53 poslato: Jun 02, 2011, 20:45:55 »
Steely Dan - Bodhisattva

YouTube - Broadcast Yourself

 :)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #54 poslato: Jun 02, 2011, 20:50:04 »
I nešto sasvim drugačije :)

Razia Said - Omama

YouTube - Broadcast Yourself

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #55 poslato: Jun 06, 2011, 20:57:03 »


Inace, sto se tice krscana... imaju odlican i vrlo kritican portal Kriz zivota: http://www.kriz-zivota.com/ Vrlo kvalitetne clanke i priloge. I onda sam primjetio da i forum imaju... Odoh tamo, ulogiram se otvorim odmah dvije teme (Ananda Marga i buddhizam, sto bih drugo) kad... Nakon nekoliko dana, moderatori mi temu Ananda Marga preimenovali u Sekta Ananda Marga  :ok
Onda dok sam se zalio i izganjao pravdu, ipak mi na kraju vratili temu kako sam je sam nazvao. Ima jedan od moderatora koji je sasvim OK, on se malo zalozio. Kad, taman to proslo, poceo pisati, javilo se nesto ljudi da raspravljaju kad ono... jednog lijepog dana mi samo izbrisali profil (imaju mogucnost da ti daju trajnu zabranu pisanja) i temu Ananda Marga. Gledam ja, ne mogu se vise ulogirati, a tema nestala ko' da je nikada nije niti bilo. Bez ikakve rijeci opomene, samo najednom cenzura. Buddhizam ostavili, mozete da sudjelujete ako hocete  :bravo: umjesto mene, jer sam ja dobio dozivotnu anatemu a da ne znam niti zasto? Inkvizicija bi mi barem procitala optuznicu, ovi niti to - mora da su iz Opus Dei-a.
Javim se ja ovom normalnijem moderatoru, kaze on, nista ne moze da ucini, ima kao jedan glavni super-moderator pa da se njemu javim. Javim se njemu, kad ono... muk, ne odgovara super-moderator... Tako da, eto, tako je proslo moje iskustvo na krscanskom forumu. I to na jednom od najliberalnijih portala.
To me je podsjetilo na dogadjaj kada je Marga Guru Anandamurti isao na svoju evropsku turneju pocetkom 1980'ih. Posjet Italiji je vec bio unaprijed dogovoren, ishodjene vize i sl. Kada se pojavio na granici docekala ga gomila talijanskih ucenika i onih iz drugih zemalja. Pustili cijelu pratnju preko granice i oni vec usli formalno u Italji, kad... trci carinik za njima i vice: nazad, nazad, treba jos nesto da obavimo. Vrate se oni svi nazad, kad on uze pasose i svima izudara preko viza pecat IZGON - NEPOZELJNA OSOBA.
Istjerali ih. I da skratim pricu, ovi nasi se danima raspitivali tko bi to mogao zakuhati: Neki su nagadjali komunisti, neki kapitalisti... Raspitivali se u policiji od kuda je to dosla zabrana ulaska, svugdje gdje su pitali zid sutnje. Nitko nista ne zna. Anandamurti je cijelo vrijeme mudro sutio i nakon par dana je samo rekao: Mozda je zabrana dosla od jedne vjerske organizacije? Nista vise nije rekao.
Kada je ukazao na taj smjer ovi nasi su se poceli raspitivati preko poznatih ljudi unutar Katolicke crkve. Konacno su dosli do nekih utjecajnih ljudi u Crkvi koji su se obecali raspitati. Nakon nekoliko dana je od jednog vrlo visokog svecenika (biskupa ili tako nekoga) dosla samo vijest da se prestanu raspitivati, da im ne mogu nista vise o tome reci, jer da je inicijativa za zabranu ulaska u Italiju dosla s najvise mjesta... Drugim rijecima od samog vrha Katolicke crkve.
Kada su tu vijest prenijeli Anandamurtiju (koji je tada vec bio u drugim zemljama u sklopu turneje), on je samo kratko prokomentirao: Da, boje nas se...  :medit  Tako da sam i sam osjetio katolicku cenzuru na jednom od njihovih liberalnijih foruma...  :smeh

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #56 poslato: Jun 06, 2011, 22:27:15 »
Imao sam i ja jedno takvo iskustvo. Tako da nemoj mnogo da se sekiraš.
Dešava se i u boljim kućama :kez2:

Aparigraha

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 265
  • Karma: +173/-1
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #57 poslato: Jun 07, 2011, 06:50:02 »
Pih, imaju se rasta i plasiti kad i sami znadu ko je mudriji  ;)) :andjali :med
Ne, gospodine! Nisam prosvetljen. Ali sam prilično eliminisan! (Ananda Mangala Mahanayakathera)
ekaggata jit

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #58 poslato: Jun 10, 2011, 22:05:54 »
Evo nešto sklepah za Fazliju da se zanima po forumima!  :kez2:


edit: inspiracija sa http://www.theonion.com/articles/evangelical-scientists-refute-gravity-with-new-int,1778/
« Poslednja izmena: Jun 10, 2011, 22:07:51 fortytwo »
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: za čisto uživanje
« Odgovor #59 poslato: Jun 11, 2011, 13:50:31 »