Autor Tema: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma  (Pročitano 35618 puta)

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #15 poslato: Novembar 27, 2010, 23:38:19 »
Mi smo vrlo prijateljski raspolozeni prema buddhizmu opcenito. Guru je imao i kip Buddhe u svojem vrtu na vrlo istaknutom mjestu (primjetio sam da je i Tagora jako cijenio, jos gomilu vise ili manje poznatih indijskih du'ovnih i ostalih javnih licnosti), u knjigama je uvijek vrlo pohvalno govorio o Buddhi. Tako da, ne znam kakve su Mu sve slali izvjestaje u 1970-80'tim, ali buddhizam je u pogledu Juge bio istaknut da obrate paznju i jave sto se desava  :andjeo: ? Tko zna zasto?  :ces Mozda je to bilo vrijeme kada je Branko nasao onu Veljacicevu knjigu u knjizari i tako je sve krenulo?
 
A inace, sto se tice Juge i Ananda Marge... ne znam smijem li ovdje da za tu temu uzimam vise mjesta ili da se micem na tantru... pokusat cu biti kratak, Marga Guru je tvrdio da je Tito bio njegov osobni prijatelj preko pisama. Ta pisma nisu nikada objelodanjena, iako bi bila prvoklasna senzacija, ali on je tvrdio da ga je Tito namjeravao posjetiti, ali zbog starosti i drzavnih obaveza nije nasao mogucnosti, ali mu je zato pisao i da je on na ta pisma odgovarao. Glavni tajnik AM u to doba mi je kasnije osobno potvrdio da su znala diplomatska kola iz jugoslavenskog konzulata u Calcutti dolaziti (obicno nocu), da su dobili upute da od ljudi iz kola prime ili predaju postu. Kada sam i sam kasnije bio u Indiji u nasoj ambasadi u Deliju su mi potvrdili da je konzulat u Calcutti zatvoren nedugo nakon Titove smrti (mozda slucajnost), ali Marga Guru je u svojim knjigama uvijek isticao da je Juga bila jedina zemlja na svijetu koja je pokusala uvesti odrzivo samo-upravljanje zaposlenika privredom za kakav se slican (doduse bez marksistickih elemenata) sustav i AM zalaze. Iako je bio izrazit anti-komunist, bio je vrlo blagonaklon prema Jugi i Titu, i stalno isticao da je Juga jedina komunisticka zemlja u kojoj ce AM slobodno djelovati jer Titova uprava nece raditi nikakve probleme sirenju AM u Jugi. Tako su poslani misionari (s dodatnim uputama na sto da obrate paznju). Tokom 80'tih su bila javna predavanja u Beogradu, Zagrebu, Ljubljani, Novom Sadu, Sarajevu, misionari su hodali u narandzastim uniformama, i nikada nikakvi problemi, dok su druge yoga i vjerske skupine tada pratili, neke cak i zastrasivali agenti tajne policije, redovna policija i sl. Tako da... dok ste spomenuti, ima nesto u tome. :ok  Dobro, malo smo of-topic...

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #16 poslato: Novembar 30, 2010, 22:55:06 »
Danas bilo 44 ljudi na forumu?!  :andjali Ja cu ovdje poceti biljeziti one recke koje vi tamo redate na prebrojavanju koliko ste meditirali. Ipak sam ja neki ambasador ovog foruma u bijelome svijetu, preporucujem yu-budizam.com gdje god stignem, i gdje treba i gdje ne treba, pa nekako u tome vidim i svoje sitno postignuce...
  :ok

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #17 poslato: Decembar 01, 2010, 09:33:16 »
Vaša amabasadorska ekselencijo Fazlija, uprava foruma je zaista dirnuta vašom požrtvovanošću i neizmenom predanošću širenju pozitivnih vibracija u kosmosu, a i šire. Kad naša sekta budista-biciklista uvede ordenje, vi ste prvi na listi nosilaca. A do tada, ništa vam/nam drugo ne preostaje do okretanje pedala  :zeleni:

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #18 poslato: Decembar 01, 2010, 18:39:25 »
Pozdrav - Fazlija, Sati
 
Usprkos svim vašim šaljivim zavrtanjima i uvrtanjima, pridružujem se ovim iskrenim pohvalama između redaka jer dijelim s vama isto mišljenje o vrijednosti ovog sajta i svemu drugom oko njega i što je s njim u vezi.
 
 :zvono
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #19 poslato: Decembar 01, 2010, 21:16:56 »
Jedan prijedlog za nasu tehnicku sluzbu: Trebalo bi samo malo vise dati du'ovnijeh smajlica. Bili su oni neki koji meditiraju, pa levitiraju, pa ovakvih ko' ovaj izgladnjeli Buddha, pa tako sve nesto... Ipak je ovo jedan du'ovan forum.

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #20 poslato: Decembar 01, 2010, 22:17:31 »
Imaš još uvek sve koje si i imao, samo ako pritisneš na link "još" levo iznad prozora u koji upisuješ poruku.

Ako nađaš negde na netu drugih du'ovnih smajlića javi, tehnička služba će ih drage volji kopirati ovamo :)

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #21 poslato: Decembar 02, 2010, 16:44:11 »
 :cvet ojii... vidi stvarno...  :kuca
 
 :joga:

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #22 poslato: Decembar 05, 2010, 12:45:51 »
Primetio sam jednu grešku koja se javlja na forumu. Nije neka velika, niti je velik problem, ali možda nije teško da se sredi ili možda nije ni primećeno da greška postoji - pa rekoh da napišem o čemu se radi.

Moje posete forumu se najčešće dešavaju preko opcije pregleda skorašnjih poruka, preko linka http://forum.yu-budizam.com/recent/ ali sam primetio jedan problem sa time. Naišao sam na dva primera gde vidim sam post na određenoj temi, ali ne mogu da otvorim link ka toj temi. Ispostavlja se da je u oba slučaja to tema kod koje su u naslovu korišćene zagrade:

PADAJ SILO I NEPRAVDO (teme o socio-ekonomskom oslobodjenju)
Radoslav Katicic: Zeleni lug (studija praslavenskih vjerovanja)

Pretpostavljam da softver na kome je forum zasnovan ima problem da prikazuje naslove tema sa zagradama u opciji "skorašnje poruke". Uglavnom, prijavih slučaj, pa ako neko može/želi da se time pozabavi.

Pozdrav!
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2010, 12:47:36 fortytwo »
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #23 poslato: Decembar 05, 2010, 13:59:44 »
Ne znam zašto ti ne otvara. :ces

Sad sam proverio i meni sa linka
http://forum.yu-budizam.com/recent/
otvori poruke iz obe teme sa zagradama

Za svaki slučaj sam uklonio zagrade iz njihovog naslova, pa probaj, možda proradi.

 :)

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #24 poslato: Decembar 05, 2010, 14:41:33 »
Do mene je greška. Instalirao sam drugi browser i proradilo je. Desilo se da su u obe teme korišćene zagrade, pa sam prebrzo pomislio da je to problem, tj da forum ne izlazi na kraj sa time, a bilo je do mog browsera.

Sledeći put prvo eksperimentisanje s alternativnim browserima, onda zaključivanje!

Pozdrav!
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #25 poslato: Decembar 05, 2010, 20:13:53 »
Ne znam koji browser koristiš.
Kod mene Firefox verzija 3.6.12
i sve jako lepo radi  :ok

Aparigraha

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 265
  • Karma: +173/-1
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #26 poslato: Januar 14, 2011, 21:15:20 »
Na sajtu se ne otvara knjiga Umetnost življenja - Vipassana meditacija po učenju S. N. Goenke  :cvike
Ne, gospodine! Nisam prosvetljen. Ali sam prilično eliminisan! (Ananda Mangala Mahanayakathera)
ekaggata jit

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #27 poslato: Januar 14, 2011, 22:46:00 »
Ako se to odnosi na knjigu
http://www.yu-budizam.com/knjige/pdf/goenka-umetnost_zivljenja.pdf
na stranici
http://www.yu-budizam.com/knjige/knjige.html
meni otvara. Proverio malopre. Možda je već popravljeno, a možda je do vas.

Pozdrav! :bye
« Poslednja izmena: Januar 14, 2011, 22:51:04 fortytwo »
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #28 poslato: Januar 14, 2011, 22:53:50 »
Premošćeno  :cvike

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi i primedbe vezani za rad foruma
« Odgovor #29 poslato: Januar 30, 2011, 23:01:47 »
Sad nešto gledam statistiku, baš smo bili vredni u januaru

Čak 488 novih poruka i 30.509 poseta.

Poređenja radi, do sada je bio najaktivniji septembar 2010. sa 250 poruka i avgust 2010. sa skoro 20.000 poseta  :)