Autor Tema: Kurs i predavanja u 2011  (Pročitano 9186 puta)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Kurs i predavanja u 2011
« poslato: Maj 07, 2011, 09:09:48 »
S velikom radošću vas obaveštavam  da ćemo krajem avgusta imati u poseti još jednog monaha,
poštovanog Dhammasamija iz Oxford Buddhist Vihara. Ovo je plan njegovog boravka




Poštovani Dhammasami rođen je 1965. godine i gradiću Laikha, u pokrajini Šan, na istoku Mjanmara (Burma). Budistički monah iskušenik (samanera) postao je pre svoje 20. godine, u Sirimangala hramu, ogranku Mahasijevog meditativnog centra u svom rodnom gradu. Od tada je učio i podučavao u Burmi, Tajlandu i na Šri Lanki. Na univerzitetu u Oksfordu položio je doktorat iz oblasti budizma, a od 2004. godine je član oksfordskog Centra za budističke studije, pri univerzitetu. Takođe je osnivač i starešina Oxford Buddhe Vihare i od 2007. osnivač/izvršni sekretar u The International Association of Buddhist Universities (www.iabu.org).

Autor je dve knjige o meditaciji: Mindfulness Meditation Made Easy i Different Aspects of Mindfulness (2000). Sem toga, preveo je knjigu Mind-city: the capital of the world, čiji je autor Phra Sasanasobhon (Somdet Phra Nyanasamvara, vrhovni patrijarh Tajlanda), objavljenu 2009.

Počev od 1996. pa do danas vodio je niz vipassana kurseva meditacije. Ovo je njegov prvi boravak u Srbiji.

Informacije o kursu mogu se naći ovde
http://www.yu-budizam.com/srednjiput/kurs2011/Letak%20Dhammasami.pdf
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2011, 16:34:59 Sati »

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2011, 07:48:48 »
lijepo, lijepo
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Maja

  • Stariji član
  • **
  • Poruke: 83
  • Karma: +58/-0
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2011, 17:15:00 »
   Radujem se organizovanju još jednog kursa. S nadom da ćemo se tamo videti
                   Maja   :andjali

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2011, 20:22:58 »
Da se vidimo, nego šta. Zato i organizujemo  :ok

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2011, 16:38:13 »
ne sumnjam u to da ćemo se vidjeti samo je pitanje kad, prema tome kad-tad ćemo se vidjeti
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2011, 19:21:22 »
Onima koji su se već prijavili za ovogodišnji kurs, a i onima koji nisu, verovatno će biti zanimljivi ovi linkovi sa opisom mesta odrzavanja i slikama

http://www.domuspacis.org.rs/index_files/1dpscr01.htm


http://www.domuspacis.org.rs/dppcs2011a/indexdppcs2011a.html


 :andjali

Drukpa Kunley

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 32
  • Karma: +21/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2011, 18:35:43 »
Samo mesto je prelepo, a i program kursa, i nadam se da će vam biti lepo i korisno tamo.

Svestan sam da je broj mesta ograničen, a opet ne bih mogao ni da se prijavim zbog posla, termin za godišnji mi nije u tom periodu.

U svakom slučaju, lepo je da postoji ovako nešto u Srbiji. :)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2011, 19:41:34 »
Moraćemo da organizujemo dva kursa,
jedan letnji, jedan zimski, pa ko kad može...  :D

Maja

  • Stariji član
  • **
  • Poruke: 83
  • Karma: +58/-0
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #8 poslato: Jul 07, 2011, 00:53:11 »
  Mesto je još lepše nego prošle godine ( ako je to moguće),jedan deo je skroz nov, smeštajni kapacitet i kvalitet istog mnogo bolji.Mesto i dalje idilično:osama , široko nebo, zelenilo vegetacije,  nekoliko bara sa lokvanjima i trskom, cvrčci, fantastičan (i izgledom i energijom)dhama hol, pored vode drvene klupice, mir,tišina...gong...
  Tek se vratih, a već bih ponovo išla.Vidimo se
                                         :andjali

Fuji

  • .
  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 233
  • Karma: +153/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2011, 02:02:06 »
A komaraca jeli bilo?  :)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #10 poslato: Jul 07, 2011, 09:47:58 »
Maja, sta preporuciti ljudima da ponesu, da li treba poneti posteljinu, mislim krevetski carsav, navlaku za jastuk i to?
Jel postoje neke prostirke ili i to treba poneti? Jastuci za sedenje?
Zanimaju me i te prakticne stvari, pa napisi koji red...

Maja

  • Stariji član
  • **
  • Poruke: 83
  • Karma: +58/-0
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #11 poslato: Jul 08, 2011, 19:46:25 »
 Komaraca, Fuji , je bilo ali i to spada u čari prirode. Što se tiče posteljine ,Sati, ona spada u najam, samo nisam sigurna da li je mi trebamo navući ili će to biti sređeno.Išavši, mi smo je skinuli,svako u svojoj sobi.Mislim da će biti potrebno doći nešto pre početka i videti kako se organizovati;mi smo zastirali slike sa religijskim motivima pak papirom i slično,takođe prozore dhama hola zbog jake svetlosti;potrošni materijal u toaletima i slično je takođe bio naša briga;treba videti u koji deo žensku,a u koji deo mušku populaciju(zavisno od broja prijavljenih).Kako je kod nas bilo više cura,muški su išli u novi deo(koji je manji),inače preporučujem obrnuto,ako broj dopušta jer je u novom delu više toaleta.Podloge i jastuci za sedenje će biti sređeni.Upoznala sam Šandora,deluje kooperativno,rekao je da će tu biti kuvarica za doručak i ručak, a posle ide.Milovan se sa njime i dogovarao oko nekih detalja za avgust .Inače zna nekad nestajati struja, za svaki slučaj treba pri ruci imati par baterijskih lampi ili sveća za svaki slučaj.Ne znam da li sam sve obuhvatila odgovorom,ali tu sam ako zatreba.
                                                                            Pozdrav !
    :andjali

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2011, 20:55:43 »
Hvala na informacijama.  :andjali
Ako se još nečeg setiš da bi bilo korisno obavestiti ljude pre polaska, javi.

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #13 poslato: Jul 23, 2011, 20:06:08 »
Braco i zemljaci... nakon teskih meditacija i dubokih kalkulacija, donio sam tesku odluku da vam se ne pridruzim na seminaru kako sam nekako intimno ocekivao da cu biti u prilici. Prosle godine zatvorih neke kredite posudbom od prijatelja, pa sada njemu vracam beskamatno svaki mjesec 300-400 EUR (sto je oko 45% moje place) da rijesim taj dug do konca godine. U isto vrijeme meni jedni poznanici i bivsi poslovni partneri ostadose duzni 5-6.000 EUR, ali kako im se zadesi teska bolest u obitelji (zbog toga i nisu mogli vratiti taj dug), nemam srca da ih trazim dok skupo placju lijecenja. Jednom rijecju, samsara. Tako da vec cijelu ovu godinu stedim vise nego da mi je MMF nametnuo proracunska ogranicenja. Stedim bolje nego Grcka. Da Njemacka zna kako stedim, dali bi meni kredit, a ne Grckoj. Tako da se nadam da shvacate moju nemogucnost da se otisnem k vama u ovakvim okolnostima koje odrazavaju stanje pred raspad svjetskog monetarnog sustava...
 
 

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kurs i predavanja u 2011
« Odgovor #14 poslato: Jul 24, 2011, 10:48:12 »
Fazli brate, teško razočarenje si nam doneo, ali održaćemo se na nogama nekako. A ako i ne uzmognemo, sešćemo, što i nije loš položaj za meditaciju o kataklizmi svjetskog monetarnog sustava.

Ništa ne sekiraj, s kataklizmom ili bez nje, biće i dogodine seminar, još bolj i još veći, tako da ćeš biti na pravom mestu u pravo vreme.  :to

Zato kreni već sad da odvajaš nedeljno po dva evra. Taman će se skupiti koliko treba.
A i pridružićeš nam se barem u mislima dok budeš meditirao. Prostor i vreme su i tako fikcije.  :kez2: