Autor Tema: Odg: Budističke grupe na brdovitom Balkanu  (Pročitano 6124 puta)

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Budističke grupe na brdovitom Balkanu
« Odgovor #15 poslato: Avgust 15, 2017, 00:02:29 »
Slovenski buddhisticki manastir Samanadipa kod Trebnja trazi nezaredjene pomocnike. To je obicno nezaredjena osoba koja zeli zivjeti neko vrijeme u manastiru i pomagati monasima, prije svega u kupovini i nabavi za manastir (monasi ne smiju koristiti novac), kuhati za njih i pomagati im u ostalim poslovima. Za uzvrat nude stan i hranu i dovoljno slobodnog vremena za proucavanje buddhizma i meditaciju.

Vise o tome procitajte - OVDJE

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Budističke grupe na brdovitom Balkanu
« Odgovor #16 poslato: Februar 06, 2018, 01:25:25 »




Goenkina organizacija u Sloveniji najavljuje 2 desetodnevna povlacenja u aprilu 2018. Prijave - OVDJE

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Budističke grupe na brdovitom Balkanu
« Odgovor #17 poslato: April 05, 2018, 21:49:40 »
Sredinom travnja/aprila 2018. u Hrvatsku dolazi predstojnik jednog poznatog tajlandskog samostana, vrlo ugledni ucitelj meditacija Bhante Vimokkha Mendhino, koji ce 14. i 15. travnja/aprila odrzati meditacijski vikend seminar u Rijeci.


Prijave za sudjelovanje na seminaru u Rijeci se primaju do 8.4. na FBu Theravada budistickog drustva Srednji put - Hrvatska


Za sve one koji ne mogu sudjelovati na vikend seminaru u Rijeci, a zele se par sati druziti s ovim uglednim uciteljem meditacije, slovenski theravadski samostan Samanadipa u petak 13. travnja/aprila organizira popodnevni susret s Bhante Vimokkhom na svojem posjedu u blizini Trebnja.


Takodjer, zabrebacki yoga centar Apolon ce u ponedjeljak 16. travnja/aprila organizirati popodnevnu meditaciju i druzenje s Bhante Vimokkhom.


 :joga: 

Bodhisattva Mahadeva

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 109
  • Karma: +33/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Budističke grupe na brdovitom Balkanu
« Odgovor #18 poslato: Februar 02, 2020, 16:59:43 »
Raspored Goenkinih Vipassanaca u Sloveniji za 2020. mozete vidjeti (i prijaviti se) - OVDJE

Nekoliko jednodnevnih povlacenja ce se odrzati za sve one koji su vec bili na barem 1 njihovom 10-dnevnom povlacenju:

Maribor, 29.2.2020.
Ljubljana, 8.3.2020.
Jesenice, 7.6.2010.

A glavna stvar su 10-dnevna povlacenja, kojih ce ove godine biti dva:

Kranjska gora, biatlonski hotel Pokljuka: 18-29.4.2020. (prijave se otvaraju 18.2.2020.)
Maribor: 19-30.7.2020. (prijave se otvaraju 20.2.2020.)

Vlada ogromna guzva za prijave na 10-dnevna povlacenja pa se treba prijaviti u prvih sat-dva nakon otvaranja prijava. Meni je lani propala prijava na 10-dnevno povlacenje jer sam se prijavio kojih 6-7 sati nakon otvaranja prijava, ali sam uspio otici barem na jedno jednodnevno sjedenje u Jesenice. Ove godine cu se pokusati prijaviti na oba ova duga sjedenja. Bilo bi odlicno da me prime na oba. Ako treba, uzimam slobodan dan na poslu i sjedim uz racunalo i cekam da se prijavim u prvih pola sata nakon otvaranja... :bravo:
 :joga: