Autor Tema: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality  (Pročitano 44116 puta)

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #15 poslato: Jun 19, 2011, 16:57:01 »
I ja sam procitao, i spremam se citati dalje o nepostojanju slobodne volje (to tantra cijelo vrijeme govori), samo ne znam kakve veze ima to sa vedantom?
To sa slobodnom voljom nisam ovde ni pisao (ako misliš kakve veze ima slobodna volja sa vedantom), otvorio sam posebnu temu za to, a motiv je bio što je ovde pomenut ateizam, pa sam se setio autora Sam Harris-a, a kako on ima odličan blog sa sjajnim temama, a praktikant je, čak i promoter, budističke meditacije, odlučih da kopipastam neke njegove tekstove - ovi sa slobodnom voljom su mi se posebno dopali. Cela tema je meni sjajna, a ovo su najbolji tekstovi koje sam na tu temu do sada našao (mada nije da sam ekspert na tom polju). Zaista ih vredi pročitati, drugi po redu mi je još bolji od prvog, a treći je više nekakvo razjašnjenje.
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Moderator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #16 poslato: Jun 19, 2011, 17:37:48 »
Krivo sam se odrazio. Hocu reci procitao sam o agnosticizmu i ateizmu (a na drugim temama se spremam i o sl.volji) pa ne znam kakve veze imaju agnosticizam i ateizam s vedantom?

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #17 poslato: Jun 19, 2011, 17:41:13 »
Krivo sam se odrazio. Hocu reci procitao sam o agnosticizmu i ateizmu (a na drugim temama se spremam i o sl.volji) pa ne znam kakve veze imaju agnosticizam i ateizam s vedantom?
U ovoj temi je u poruci br 7 (link) spomenut ateizam, a ja bio raspoložen za pisanje, pa raspisao malo veći post...
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Moderator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #18 poslato: Jul 09, 2011, 23:47:59 »
SIVANANDA YOUR REAL SELF IS AWARENESS
 
Shivananda je jedan od najvecih vedantinskih gurua 20.stoljeca. Meni je vrlo drag svetac i vrlo rado citam njegove knjige. Vrlo je profinjen i dubok mislilac.

Drukpa Kunley

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 32
  • Karma: +21/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #19 poslato: Jul 10, 2011, 00:03:22 »
Jeste Sivananda je skroz dobar Ucitelj, jedan od njegovih ucenika koga jako cenim u svetu hatha yoge (i čije knjige obožavam, pored Sivanandinih) je Swami Satyananda Saraswati, odakle potiče čuvena biharska skola joge, gde postoji i Joga Univerzitet.

Filmovi koji se mogu gledati online vezani za hindu ucenja...

Ramana Maharshi - The Sage of Arunachala

Who is Ramana Maharshi?

Ramana Maharshi (Maha or great, Rishi or Enlightened Being) was the awe inspiring sage who’s presence graced the renowned sacred Arunachala hill during much of the 20th century. He was known throughout India and to many in the rest of the world as the silent sage whose peaceful presence and powerful gaze changed the lives of the many who came into his presence. In silence he radiated peace and contentment like a powerful beacon, effecting a change in anyone who came within his sphere. He encouraged people to look within and decide whether they were actually the body or the changeless eternal self within. His powerful example and inner influence led many people to experience this inner self as the same self behind all awareness, above the transient mind, emotions, and body.

Like so many Great Ones who come down to this Earth on a divine mission, he was born a seemingly ordinary mortal, and at a certain point in his life, the illusion or Maya of individuality fell away from him and in an instant of realization he grasped that his inmost awareness was actually that of the Universal Self, the ageless Atma, or Eternal Awareness within all. There was no desire for or struggle for enlightenment. Instead, the sun of Self Awareness arose spontaneously, without an external guru and without the usual period of spiritual striving.

Ceo film se može odgledati ovde:

Ramana Maharshi: Sage of Arunachala
 
Sadhana - Back to the Source


Director:
Jean Pierre Oiche | Producer: Jean Pierre Piche
Genre:
Documentary | Produced In: 1989 | Story Teller's Country: Canada
Tags:
Americas, Asia, Belief, Canada, India, Religion, Spiritual Awareness  Synopsis: The film recounts the odyssey of a young Westerner who follows the call of his soul to India - the land of ancient and spiritual wisdom of the East. During the next months, he travels from the hot lands of southern India (Mount Arunachala) to the source of the Ganges River in the Himalayas. Along the way, he meets holy men and spiritual teachers (among them, the Benedictine monk Father Bede Griffiths who runs the Shantivanam Ashram, a bridge between eastern and western cultures and religions), travels and learns the discipline of detachment with a sadhu and attends India's most sacred religious festival, the Kumbha Mela. According to reviewers, Sadhana is a "must-see for all spiritual seekers and anyone interested in India's spiritual legacy". Critics compared it in scope and impact to such films as "Siddhartha" and "Meetings With Remarkable Men". They pointed out its "stunning visuals and unforgettable music." To learn more, please visit: www.sadhanafilm.com
Ceo film se može odgledati ovde:


http://www.cultureunplugged.com/play/2296/jsReportBug.php

 

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #20 poslato: Septembar 28, 2011, 16:40:23 »

Igrom slučaja. Nema čovek mnogo mogućnosti kad je u Srbiji, a ovde nisam zapazio da postoje neke grupacije Advaita Vedante, dok za budizam postoje.
 
 A sem toga, mnogo su detaljnija upustva prakse u ovim budističkim knjigama koje sam čitao. Što ostavlja malo prostora, nekim gorespomenutim zastranjenjima...

Ja sam se iznenadio skoro kada sam saznao koliko se ljudi u Srbiji bavi vedama, budizmom i srodnim disciplinama ali ako stvarno razumes o cemu te discipline govore, zasto bi se udruzivao uopste?!!! Sada si budista, pre toga Advaita Vedanta...a sta si bio pre toga?!!! Uputstva su dobra do nekle...ali upustva su potrebna radi vezbanja uma, nakon toga sta je to sto ce se sluziti upustvom?! Skoknes do zen manastira i uvidis da niko od staresina ne zeli da ti da upustva...kazu, cuti, radi, jedi, meditiraj na pitanje ko sam ja? i to je to....mora da postoji razlog zasto je to tako. Znam da ces me razumeti pa ti pisem ovako. Pozdrav prijatelju  :andjali
Na kraju je samo tišina

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #21 poslato: Septembar 28, 2011, 19:54:40 »
Ne slažem sa sa Vladimirom oko suvišnosti udruživanja. Nije Buda, a i ostali duhvni učitelji. slučajno osnivao manastire. Gde bi i od koga svi mi onda učili?

I sam kažeš, "skokneš do manastira", koji je i sam jedno udruživanje. Po meni je udruživanje jako važno kao potpora da se izbije na pravi put.  A kad izbiješ, to jest kad se probudiš, onda ionako više ništa nije bitno. ALi dotle jeste, itekako :D

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #22 poslato: Septembar 28, 2011, 21:10:48 »
Ni ja se ne slazem da je udruzivanje suvisno  :D No, post je direktno vezan za njegovo pisanje i ukazuje na nesto ali svakako ne na to da je udruzivanje suvisno. Spontano, ljudi ciji se put krece u istom smeru se okupljaju. Ljudi su se kroz istoriju organizovali u plemena, zajednice, stvarali porodice...no, nije o tome rec. Rec je o tome gde smo mi sami u tome....gde sebe vidimo i gde sebe trazimo, sa cime se poistovecujemo i zbog cega. Pozdrav Sati...vidim da krece grupa u Novom Sadu...samo napred  :andjali
Na kraju je samo tišina

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4092
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #23 poslato: Septembar 29, 2011, 09:06:42 »
Onda sam ja nešto pogrešno razumeo :D

Pozdrav! Da kreće grupa, u subotu je prvo okupljanje, a kako će dalje ići to ćemo tek videti :)

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #24 poslato: Septembar 29, 2011, 10:47:10 »
Nadamo se prosirenju, samsara bas uhvatila maha  :D

Evo jedne knjizice: Svesnost i apsolut

 :andjali
Na kraju je samo tišina

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 04, 2011, 21:32:23 »
"Njegove reci su ono prvo i poslednje sto vam treba u zivotu"

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/nisargad.htm
Na kraju je samo tišina

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 06, 2011, 20:34:59 »
U nedelju, 09. oktobra 2011. godine sa pocetkom u 16 casova, bice odrzan "Live Satsang with Mooji". Prenos se moze pratiti na linku:

Live Satsang with Mooji

 :andjali
Na kraju je samo tišina

Fuji

  • .
  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 233
  • Karma: +153/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 07, 2011, 00:30:57 »
 :bravo: :srce


 :andjali

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 11, 2011, 00:21:00 »
"Ovo telo oseća da se bliži kraj. Ja znam da je telo skup pet elemenata. Ova pet elemenata su u konstantnoj korelaciji između sebe. Telo je rezultat te korelacije. Individua smatra da je telo njeno. Mi mislimo da vidimo sa našim ušima i očima, ali ono što stvarno vidi i čuje je čitavo bivstvo"

Sri Nisargadatta Maharaj
Na kraju je samo tišina

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Advaita Vedanta - The Pathway of Non-Duality
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 19, 2011, 18:08:06 »
"Ono sto sve prozima, koje nista ne prevazilazi, i koje, kao univerzalni prostor oko nas ispunjava sve potpuno, iznutra i spolja, taj Svevisnji Jednorodni Brahman - to ti jesi".

Sankaracarja
Na kraju je samo tišina