Budizam > Theravada

Odg: Budističke grupe na brdovitom Balkanu

(1/4) > >>

Fazlija:
Citam bas komentare u Blicu i ostaloj zutoj stampi po Balkanu u vezi Giletovog zamonasenja  :to i mogu da kazem da sam ugodno iznenadjen kako prevlavaju pozitivni komentari citatelja. Ima pokoji konzervativno-krscanski komentar tipa... zar ti nije dobro nase pravoslavlje... ali u osnovi, vecina ljudi brani i podrzava Gileta. Kao sto je napisao jedan od citatelja u svojem komentaru, ipak ti za bavljenje rockom treba malo visa razina inteligencije nego za turbo-folk, pa ne cudi da se Gile okrenuo budizmu :)


U osnovi je ovo i vrlo dobra propaganda za drustavance (o)Srednji put  :joga:

Aleksandarr:
Gile je poznata licnost u pozitivnom smislu. Tako da ljudi uglavnom. Zauzimaju pozitivan stav. Medjutim nisam siguran da bi tvrdokorna pravoslavna javnost. Na svakog praktikanta budizma. Gledala blagonaklono. Da su ljudi na ovim prostorima puni ljubavi, tolerancije  i blagonaklonosti. Ne bi bilo rata posle raspada SFRJ. Budisticki centar u Ovcarsko-Kablarskoj (klisuri) visoravni u buducnosti? Zna li neko nesto vise o tome? Voleo bih da nadjem utociste u nekoj sangi.   :)

Fazlija:
Meni se cini da ovo novosadsko-beogradsko drustvance Osrednji put nudi sasvim pristojno utociste... Ponekad cak i mi iz 'Rvacke uteknemo do njih na kakav seminar.


A sto se Gileta tice, on je vrlo popularna javna licnost i svojim du'ovnim izborom daje dobar primjer... Ako je sredina ucmala i zatucana, onda sto vise javnih licnosti pokaze da su drugaciji, svoji, iskacu iz zadanih konzervativno-nacionalistickih obrazaca... to daje odlican primjer drugima da i oni mogu slobodno biti sto god zele, a ne sto im plemenska zajednica namece...

Aleksandarr:
Da. Nazalost meni nije bas tako jednostavno da dodjem do N. Sada ili Beograda. Iz vise razloga. I ako sam iz Srbije. Naravno da se sve moze kada se hoce. To je u planu.  :)

Fazlija:
Knjige su besplatne, u njima su dosta dobre upute za pocetne stupnjeve meditatcije. Kanal Srednjeg puta na Youtube-u je stvarno vrlo dobar. Dodatne upute za meditaciju uvijek lako mozes dobiti u prepisci s clanovima Srednjeg puta. Svakako bih preporucio 1 ili 2 puta godisnje odlazak na seminare kada dolaze redovnici iz Britanijie, Burme, Tajlanda... Mozda koji put do Beograda na jednodnevne sjedeljke... mislim da bas danas imaju cjelodnevno sjedenje u Beogradu. :to


Naravno, obavezno odlasci na koncerte El.orgazma...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju