Autor Tema: Praksa u Kwan Um Zen skoli  (Pročitano 13276 puta)

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Praksa u Kwan Um Zen skoli
« Odgovor #15 poslato: Mart 20, 2011, 22:15:17 »
Malo  mi je cudno sto se na popisu evropskih centara ne nalazi taj nas u Zemunu: http://www.kwanumeurope.org/centers.php ali mozda to jos nije sluzbeno sve rijeseno, mozda su u nekom najmu ljudi, mozda jos sve uredjuju. Tko ce ga znati koja je politka skole? Mozda upisuju samo centre koji su rijesili pravne stvari, pripadaju legalno i upisani su na organizaciju? Ali uglavnom ima kod nas ta skola i ovlasteni monah te skole kod kojega se moze vjezbati. Super  :bravo: Ne znam jesu li uspjeli dignuti kakvu web stranicu zemunske zen grupe? Jeste li odlazili vi koji ste iz Beograda na njihova okupljanja?

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Praksa u Kwan Um Zen skoli
« Odgovor #16 poslato: Mart 20, 2011, 22:23:21 »
Ne postoji u Srbiji zen centar Kwan Um Zen skole. Postoji procedura koja mora biti zadovoljena da bi neki centar bio pripisan Kwan Um skoli a trenutno niko nije raspolozan da te uslove zadovolji. Vladan bi svakako bio najpogodniji ucitelj ove skole u Srbiji.
Na kraju je samo tišina

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Praksa u Kwan Um Zen skoli
« Odgovor #17 poslato: Mart 20, 2011, 22:30:48 »
Fazli...hoces da prevedes ovaj clanak?


 
Zen Majstor Seung Sahn (Dae Soen Sa Nim) je utemeljitelj Kwan Um skole zena, i 28. patrijarh u lozi Chogye reda korejskog buddhizma. Primio je titulu ucitelja sa 22. godine starosti od poznatog korejskog zen ucitelja Ko Bonga i tako postao najmladji zen ucitelj u Koreji. Nakon 3 godine tihe meditacije posvetio se obnovi Chogye reda i osnivanju velike laicke organizacije Ujedinjenog buddhistickog udruzenja (United Buddhism Association). Nakon sto je osnovao hramove u Tokiju i Hong Kongu, zen majstor Seung Sahn dolazi u Ameriko gdje postaje prvi korejski zen majstor na Zapadu. Uz pomoc malobrojnih ucenika osniva Zen centar Providence koji je na koncu postao sjediste svjetske mreze u kojoj djeluje preko 100 centara u obije Amerike, Evropi, Aziji i Africi. Zen majstor Seung Sahn je pisac knjiga 'Kompas zena', 'Cijeli svijet je jedan cvijet - 365 koana za svakodnevni zivot', 'Buddha prekriven pepelom (Dropping Ashes on the Buddha)*', 'Samo ne znaj', 'Deset vratiju' i 'Temelj prostora (Bone of Space)*'.  Dae Soen Sa Nim je umro 30. novembra 2004.
 
*naslovi koje nisam siguran da sam dobro preveo pa u zagradama naslovi na engleskom

Vladimir Simović

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 257
  • Karma: +91/-1
Odg: Praksa u Kwan Um Zen skoli
« Odgovor #18 poslato: Mart 20, 2011, 22:35:52 »
Hvala  :) Moja greska, bio sam neprecizan kada sam rekao clanak  :kolut Zapravo sam mislio na intervju sa Okwang Sunim-om koji si postavio http://www.buddhistchannel.tv/index.php?id=9,1168,0,0,1,0
Prevescu ja veceras ili sutra  :ces
Na kraju je samo tišina

Sejmyo

  • Moderator
  • Iskusni član
  • *****
  • Poruke: 325
  • Karma: +176/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Praksa u Kwan Um Zen skoli
« Odgovor #19 poslato: Mart 20, 2011, 23:29:36 »
Kako sam pročito informacije za učesnike Kyil Che-a (ritrita) vidim da nema puno razlike između Kwan Um škole i ove moje. Sva ta pravila su ista i kod nas sa razlikom da kod nas nije dozvoljeno čitanje i pušenje u toku ritrita.
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 00:51:36 Sejmyo »
Veliko je pitanje života i smrti
Život brzo teče
Vrjeme nikog ne čeka
Budi se! Budi se!
Ne gubi ni moment!