Autor Tema: Da se prebrojimo :)  (Pročitano 289757 puta)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Da se prebrojimo :)
« poslato: Septembar 03, 2010, 19:40:46 »
E sad da vas vidim  :kez:
Znam da nas ima ovde na forumu koji redovno meditiramo,
pa mi je palo na pamet da damo podsticaj i onima koji to ne rade da se okušaju.

Elem, ostavite ovde kratku poruku ili možda samo ovaj smajli  :bb onog dana kad ste odvojili vreme i meditirali. Nije bitna dužina, 10 minuta je OK, bitna je redovnost, pa da jedni druge ohrabrimo  :D

I pošto sam već ovde da iskoristim priliku i zapljunem se za danas:  :bb

Ajd pa sretno nam bilo  :ok

Aparigraha

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 265
  • Karma: +173/-1
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2010, 19:51:56 »
Divna tema  :ok
 :bb
Ne, gospodine! Nisam prosvetljen. Ali sam prilično eliminisan! (Ananda Mangala Mahanayakathera)
ekaggata jit

oblica

  • .
  • Član
  • ***
  • Poruke: 1158
  • Karma: +429/-1
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 03, 2010, 20:12:12 »
 :kez: 
 
evo i mene...
 

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 03, 2010, 21:32:00 »
evo i mene
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2010, 21:50:46 »
opa, baš nas krenulo.  :to
sad se vidi ko je hard core  :zeleni:

Satya

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 15
  • Karma: +16/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2010, 22:24:17 »
Da li se vazi samyaka irya samiti ili pazljivo hodanje..?

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2010, 22:46:26 »
Sta svaki dan se moramo javljati?! Oba puta kad meditiramo, ili samo jednom dnevno da se javimo bez obzira koliko puta meditirali?! Malo ce mi biti neprakticcno to javljanje svaki dan... nisam siguran da cu se bas redovito javljati na ovu temu  :ces

 
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2010, 23:50:45 Sati »

uneasy

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 41
  • Karma: +40/-0
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2010, 23:10:28 »
dobro je što je akcenat na redovnosti a ne na kvantitetu i kvalitetu  :zeleni:

 :bb
Sjedeći mirno ništa ne čineći proljeće dolazi i trava raste....

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2010, 23:47:35 »
Da li se vazi samyaka irya samiti ili pazljivo hodanje..?

Važi se svaka duhovna praksa koja ti ogovara. Ideja je da svakodnevnim prijavljivanjem da smo odvežbali praksu koju radimo pokažemo ostalima koji vežbaju da nisu sami i da ih podstaknemo da nastave  ili da započnu ako još nisu. Nije toliko bitno koja je praksa, svako će sam sebi odabrati, već to da smo istrajni. Najlakše je vežbati 3 dana, mesec dana sve zaboraviti, pa onda opet krenuti tri dana. I tako u krug.  :)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #9 poslato: Septembar 03, 2010, 23:51:01 »
Sta svaki dan se moramo javljati?! Oba puta kad meditiramo, ili samo jednom dnevno da se javimo bez obzira koliko puta meditirali?! Malo ce mi biti neprakticcno to javljanje svaki dan... nisam siguran da cu se bas redovito javljati na ovu temu  :ces

Ne moraš se svaki dan javljati ako ne možeš, ali kad poželiš nekog da ohrabriš, navrati  :andjali

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2010, 08:47:49 »
Poštovani Sati,
 :bb  evo unaprijed jedan kipić Buddhe, jer znam da ću to učiniti, jer to redovno činim.
 
Svaka ti čast zbog pokretanja ove teme. Sviđa mi se ova tvoja "akcija" jer ima neke budističke kvalitete: neposredna je, trenutna je, pogađa u ono što je najvažnije: praksu (ono zapravo što objedinjuje i teoriju i fiziologiju istovremeno, da se tako izrazim. Moram priznat da sam imao trenutnu teškoću da izrazim ono što hoću da izrazim, iako mi se u početku to činilo sasvim jednostavno, naime, mislio sam reći ono što objedinjuje teoriju i praksu, ali sam onda primijetio da sam već upotrijebio izraz praksa i da ga ne mogu ponovno upotrijebiti, itd.,... iako znam, da svima vjerojatno, može biti jasno od prve na što mislim, i da zbog toga baš i nije potrebno svo ovo razglabanje. Ali svejedno sam siguran da zapravo nije tako i da sve ovo o čemu ja trenutno reflektiram nije samo terminološko pitanje, i da zapravo od rješavanja tih tzv. terminoloških pitanja u vlastitoj glavi i u iskustvu (opet jedan izraz koji sam trenutno upotrijebio a kojim opravdano nisam zadovoljan!), puno ovisi, zapravo sve (u smislu budističke prakse i učenja) ovisi.).
 
Pozdrav
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #11 poslato: Septembar 04, 2010, 14:20:44 »
 :bb
ja obavio za danas  :D


Poštovani Kondanja, ideja za temu je Kojicina, ali me je zamolila da je ja realizujem. Stidljivo čeljade  :kez:
A ja sam ideju prihvatio oberučke, jer takođe smatram da nas ima mnogo koji smo skoncentrisani na teoriju, a zaboravljamo na praksu. Potajno se nadajući da ćemo listajući kuvare sa lepim slikama ipak nekako biti na kraju siti. A nećemo.

Zato mi se učinilo lepim i korisnim ovo zajedničko ohrabrivanje prakse  :)

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #12 poslato: Septembar 04, 2010, 15:05:42 »
Ja jucer samo 2 x po 15 min. Zato danas redovna ujutro po'sata, oko podne 15 min. navecer ce biti redovna od po'sata, i pred spavanje jos 15'tak minuta. Kao neka nadoknada, a i subota je... najdu'ovniji dan sto no se kaze...

oblica

  • .
  • Član
  • ***
  • Poruke: 1158
  • Karma: +429/-1
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #13 poslato: Septembar 04, 2010, 23:37:18 »
uf.. umalo da zakasnim..
 
 
šesti dan.. :andjali

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Da se prebrojimo :)
« Odgovor #14 poslato: Septembar 05, 2010, 08:57:04 »
 :bb + :andjali
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)