Autor Tema: Kamma  (Pročitano 7022 puta)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Kamma
« Odgovor #15 poslato: Avgust 05, 2010, 10:44:40 »
fortytwo,
 
Opet mi se nešto dopalo u tvom odgovoru - stavljanje znaka "@" ispred mog korisničkog imena (kao i Satijevog), jer mislim da je pitanje našeg identiteta u ovoj internetskoj komunikaciji veoma važno.
 
To me trajno (pozitivno) muči.
 
Jer naša komunikacija mora biti falična, osim ako se ona ne nastoji striktno držati mentalnog nivoa komunikacije, mislim, ako ogroman i važan "kontekst" ili "predtekst", naših (raznolikih, svekolikih, životnih) iskustava (pretpostavljam, većini) nikako nije dostupan, onda da je to tako.
 
A ti si na najbrži i najjednostavniji način mislim izrazio sigurno jedno od naših važnih obilježja identiteta na ovom našem internetskom forumu.
 
E, sad još samo ne smijem zaboraviti kazati, da se nadam da si ti to ludo a napisao upravo iz tih, tvojih razloga, inače će mi se - ako nisi, jao meni!... - cijela primjedba sasuti u prah. 
 
Pozdrav
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: Kamma
« Odgovor #16 poslato: Avgust 05, 2010, 13:34:36 »
Nije ti primedba otišla u prah - to i jeste pokušaj, čak šta više - tvoj odgovor me je podsetio na nešto slično o čemu sam svojevremeno malo pisao na temi "Ispravan govor", što mislim da ima donekle veze, jer se tiče ograničenja/faličnosti u komunikaciji, pa bi možda bio zanimljiv citat ovde:

Postoji zapravo OGROMAN jaz izmedju svakog od nas jer iste reci koristimo sa razlicitim znacenjem i time prakticno kao da zivimo u donekle drugacijim svetovima. Isto tako je prirodno da svaka zajednica stvara neki svoj (u nedostatku druge reci) "skup podrazumevanosti" u kojem zatim komunicira.

Link na celom postu: http://forum.yu-budizam.com/theravada/ispravan-govor/msg465/#msg465

Pozdrav
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Aparigraha

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 265
  • Karma: +173/-1
Odg: Kamma
« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2010, 21:15:12 »
Ne, gospodine! Nisam prosvetljen. Ali sam prilično eliminisan! (Ananda Mangala Mahanayakathera)
ekaggata jit

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kamma
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2011, 09:40:20 »

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kamma
« Odgovor #19 poslato: April 17, 2011, 12:50:52 »
U skladu sa svojim delima, prema Budi, možemo se roditi na 31 mestu u okviru samsare.
Evo engleske-pali tabele tih mesta, sa karakterisitkama i kvalitetom kamme koja nas tamo dovodi

http://www.bps.lk/olib/wh/wh180-chart-u.html

oblica

  • .
  • Član
  • ***
  • Poruke: 1158
  • Karma: +429/-1
Odg: Kamma
« Odgovor #20 poslato: April 17, 2011, 18:12:22 »
Au.. pa mi smo na dnu lestvice..  :mislilac

Ex01

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 167
  • Karma: +79/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kamma
« Odgovor #21 poslato: April 17, 2011, 19:57:05 »
zanimljivo je kako su bica s tjelo i svjescu ispod bica s tjelom ali bez svijesti a onda ponovno iznad toga idu bica s tjelom i svjescu :D

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kamma
« Odgovor #22 poslato: April 17, 2011, 21:52:42 »
Neka vas ne zavara lestvica.
Ljudsko obličje je sasvim povoljno za rad na probuđenju, kao što naši mudri učitelji pokazuju.
Zato, samo relaksirano, bez zabrinutosti. Ometa napredovanje  :D