Autor Tema: Ako volite dokumentarce  (Pročitano 22403 puta)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Ako volite dokumentarce
« poslato: April 20, 2011, 11:45:39 »
...onda bi svakako trebalo da pogledate ova dva sajta

Top Documentary Films

i

Documentary Heaven


sa ukupno preko 3000 dokumentaraca  :to

fortytwo

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 213
  • Karma: +151/-0
  • Pol: Muškarac
  • paper is the new internet
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #1 poslato: April 20, 2011, 18:22:50 »
Death is as close as our breath. - Ajahn Chah

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2011, 22:42:38 »

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2011, 22:51:58 »
Samo templari fale...  :kez2:

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #4 poslato: Jul 25, 2011, 23:09:09 »
Jeste, odgovorno tvrdim da ovo sto pricaju nije bas istina, ali je zanimljivo za pogledati. Razbibriga ko ima viska sat i po', umjesto da meditira :medit . Buddha bi svakako preporucio ovakvu razbibrigu uvijek radije umjesto meditacije, zar ne  :dsmeh  ?! Zato mozda ipak bolje ovo kao odmor nakon meditacije  :mislilac
 
Ja sam u jednom razdoblju zivota imao vizije svojijeh proslih zivota, i medju njima i kada sam bio u starom Egiptu. Doduse, nisam bio neki na rukovodecem polozaju, cak niti pismen  :to  ali sam bio seljak koji je uzgajao zito za druga Faraona. Alija Sirotanovic, udarnik! Tako da znam neke stvari o Egiptu, i ovo nema bas neke veze sa nacinom zivota u nasoj drzavi!

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2011, 12:19:19 »


Man on Wire, dokumentarac o jednom Francuzu ludaku koji obožava da hoda po žici. Krenuo je od kula crkve Notr Dam. Ali kao svaki ludak i on ima svoj nebeski cilj: da hoda po žici razapetoj između kula bliznakinja Svetskog trgovinskog centra u Njujorku. E to je to na slici.

Da li možete da zamislite njega na valjda 400 metara visine hoda, pa onda legne na žicu, pa nastavi... A kad su panduri stigli gore da ga pokupe, onda malo zbija šale sa njima. Dođe do kraja žice, taman da ga dohvate, pa se vrati na sredinu, jer naravno niko ne sme za njim. Naravno, to mu je bio vrhunac karijere, ali film govori i kako j sitgao do tog vrhunca. Svakako vredi skinuti sa torenta i pogledati. Prepun emocija i lepote  :to

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2011, 20:50:10 »
gledao sam taj dokumentarac...zamisli pažnju i koncentraciju koju je imao taj čovjek... (žao mi je što ne mogu sada sjetiti mu se imena)
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #7 poslato: Avgust 08, 2011, 09:13:14 »
Nema veze sto nisi zapamtio. Pamti sve Gugl  :kez2:

Francuz Philippe Petit
po zanimnju ludak  :kez:

I sad vidim da je izmedju bliznakinja setao 1974. godine.


Man on Wire Trailer
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2011, 13:43:51 Sati »

Drukpa Kunley

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 32
  • Karma: +21/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #8 poslato: Avgust 08, 2011, 12:43:03 »

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2011, 00:23:44 »
Koji ludi otkacen blog?!  :ok  Osjecam prosto buddhisticku samilost prema sklonostima njegovog uma, ali ipak genijalno! Neka mu se smiluju i zastite ga sve buddhe i bodhisattve! Mozda malo previse za svakodnevnu upotrebu, ali ipak povrh svega... lik je genijalac!

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2011, 22:17:42 »
Dok vi sjedite po seminarima, ja hvatam sismise  :ces
Sismisi.mp4
 

panonac

  • Iskusni član
  • ****
  • Poruke: 454
  • Karma: +270/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #11 poslato: Septembar 05, 2011, 22:51:39 »
Fazlija, nema te dugo na forumu, sve sam mislio da sediš na nekom brdu i meditiraš a ti loviš zakonom zaštićene životinjice! Nadam se da su svi preživeli. Mi smo na poslu imali problem sa njima, uvukli su se u kasete od roletni na prozorima pa je dolazila neka inspekcija da kontroliše kako ih pazimo jer su ugrožena vrsta.
put je dug, vremena je malo

Fazlija

  • Član
  • *****
  • Poruke: 805
  • Karma: +309/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #12 poslato: Septembar 06, 2011, 00:11:20 »
Nikako nisu mogli da pogode ovaj mali prozor (valjda premalen za njihov sonar), a na velikom prozoru moja bivsa zena nalijepila onu mrezicu protiv buba dok je lani bila sama u tom stanu (ja taj prozor nisam otvarao godinu dana). Tako da sam im na koncu pogasio svjetla, otvorio vrata od sobe i veliki dvokrilni prozor u susjednoj sobi, pa su nekako taj prozor lakse nasli nego mali u ovoj sobi po kojoj su letali. Ali dok to nisu pogodili, dobro su se naletjeli po sobi. Jednog sam uspio uhvatiti kada se umorio i sleti na zavjese (njega sam uhvatio prije ovog snimanja), a drugi su mi dobrano izbombardirali sobu govancima prije nego sto su izletjeli. Tako da sam u 1h iza ponoci mijenjao svu posteljinu, usisavao podove i brisao police :)

Acko

  • Punopravni član
  • ***
  • Poruke: 125
  • Karma: +69/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 03, 2011, 21:19:08 »
Idite do vraga i šišmiši i ti - taman se završava video a meni kroz prozor uleće jedan... To jest, ulećela mi je leptirica, ali u momentu sam pomislio da je šišo-mišo.  :smeh


Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Ako volite dokumentarce
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 04, 2011, 16:18:12 »
E i meni je pre neku godinu uleteo jedan, jer imaju gnezdo negde u blizini, pa svako veče kreću u šetnju po komšiluku. Bio sam pogasio svetla i već skoro zaspao, ali vrata ostavio širom otovorena jer je bilo toplo. Odjednom čujem nešto šušti po sobi. Laka mi jeza sišla niz leđa, jer šta ću ako je tigar  :kez2:

Kad sam upalio svetlo imam šta i da vidim. Leti po sobi ko pomahnitao. Brže bolje neki jastuk uzmem kao štit i nekako uspem posle pola sata da ga ubedim da mu je mnogo bolje napolju nego u mojoj sobi  :tuga