Autor Tema: Bhikkhu Ñanajivako (Čedomil Veljačić)  (Pročitano 11778 puta)

damir zg

• Novi član
  • *
Odg: Bhikkhu Ñanajivako (Čedomil Veljačić)
« Odgovor #45 poslato: Avgust 08, 2018, 15:55:34 »
Jako me zanima što je to konkretno rekao Veljačić da je tvoj ''živi svedok'' zaključio da je on antisemit? Prepričaj po sječanju u čemu se satoji taj navodni antisemitizam? Evo što je Veljačić mislio o nacijama: ''Nikada ranije nisam osjetio ljubav ni razumijevanje za bilo koju vrstu ljudskih zajednica a najmanje po kriteriju narodnosti. Patriotizam mi je uvijek bio odvratan, a to je i danas u svakom obliku.'' Vjerojatno zbog toga je smrt Veljačića skandalozno prošla gotovo nezapaženo.

Bodhisattva Mahadeva

• Stariji član
  • **
  • Pol: Muškarac
Odg: Bhikkhu Ñanajivako (Čedomil Veljačić)
« Odgovor #46 poslato: Avgust 29, 2018, 22:57:52 »
Jako me zanima što je to konkretno rekao Veljačić da je tvoj ''živi svedok'' zaključio da je on antisemit? Prepričaj po sječanju u čemu se satoji taj navodni antisemitizam? Evo što je Veljačić mislio o nacijama: ''Nikada ranije nisam osjetio ljubav ni razumijevanje za bilo koju vrstu ljudskih zajednica a najmanje po kriteriju narodnosti. Patriotizam mi je uvijek bio odvratan, a to je i danas u svakom obliku.'' Vjerojatno zbog toga je smrt Veljačića skandalozno prošla gotovo nezapaženo.

Da Sati, mogao bi to da podijelis s nama! Ko je reko', sta je reko'...

A sta se tice nezapazenosti Veljaciceve smrti... pa ko ce je zapaziti? Zar ovi nasi klerofasisti po Srbiji, Bosni i Hrvatskoj?! Sta da kazu, umro najveci jugoslavenski orijentalist, prvi jugoslavenski budisticki redovnik...