Autor Tema: Slobodna volja  (Pročitano 29574 puta)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #30 poslato: Jun 18, 2012, 18:23:55 »
danas sam popio pivo
 
 :bye
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #31 poslato: Jun 20, 2012, 18:10:48 »
sad vidim kako grozno zvuči ona moja prethodna izjavna rečenica i još sam dodao veselo mahanje da ne može biti gore
 
 :ces
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #32 poslato: Jun 21, 2012, 16:48:12 »
ovdje ima previše kondanje
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #33 poslato: Jun 25, 2012, 12:21:11 »
je li moguć virtualni grupni javni moral kojim bi se poticali i podržavali?
 :grupa  +  :zbunj:
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #34 poslato: Jun 26, 2012, 14:24:25 »
pocetak tog morala bi bio kako se jedni prema drugima odnosimo na ovom forumu  :D

a onda i prema drugima na drugim forumima, grupama, listama itd.

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #35 poslato: Jun 28, 2012, 16:12:23 »
slažem se; međutim, kako iskoraknuti dalje od te početne iskustvene virtualne osnove, pitam se, u pravcu recimo, virtualne budističke zajednice svjetovnih sljedbenika
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #36 poslato: Jun 29, 2012, 10:13:17 »
Zavisi kako je zamišljaš.

Mislim da mi već imamo jednu takvu zajednicu okupljenu oko sajta "Budizam", budističke mejl liste, ovog foruma i Facebook profila "Srednji put". Ova poslednja tačka okupljanja je trenutno najživlja, jer okuplja preko 2000 članova. Naravno, broj onih koji su aktivni je daleko manji, ali raste kako sa vremeenom, tako i sa svakim dogadjajem koji ta virtuelna zajednica organizuje u stvarnom vetu :)

Jedan takav je današnje predavanje našeg gosta i sutrašnje okupljanje za meditaciju u otovorenom prostoru na Kalemegdanu. I unapred se radujem ponovnom zajedničkom susretu  :srce

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #37 poslato: Jul 01, 2012, 17:52:14 »
zamišljam prilično određeno, ali nemam toliko vremena koliko je potrebno za ovaj forum, da bih tu zamisao i razvio; nadam se, da će s vremenom nešto od toga i biti
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

Sati

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4091
  • Karma: +546/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #38 poslato: Jul 01, 2012, 21:44:32 »
čisto kammički gledano,
koliko se potrudiš, toliko će i biti  :)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #39 poslato: Jul 03, 2012, 21:15:51 »
  ...ali nemam toliko vremena za ovaj forum koliko je potrebno... (itd., tako je trebalo da stoji u mojoj zadnjoj bilješci)
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #40 poslato: Jul 05, 2012, 21:54:19 »
komentar uz posljednji citat Vaši omiljeni citati (Ađhan Sumedho):
 
citat govori o mudrosti svakodnevnog, iako ne eksplicitno, i zato je on, kao takav, po sebi (esencijalistički, rečeno) zaokružen i uravnotežen; ali to nužno ne znači i da ne uključuje i filozofiju i znanost, čim govori o mudrosti, pa makar i mudrosti svakodnevice, ali implicitno samo, jer je fokus na 'mudrosti svakodnevice' a ne 'mudrosti u umjetnosti' recimo, ili 'mudrosti starijih ljudi'..., itd. - ali se to, međutim, što se implicitno podrazumijeva, na kraju, na neki način (filozofija, obrazovanje, teorija) izričito osporava!? - cit.: Mudrost ne dolazi od proučavanja velikih teorija ili filozofija, već od posmatranja običnog; zato ovaj citat dijelom zavodi u bludnju: hoću da kažem, podstiče inertan odnos prema učenju i znanju - jer kao da to i nije važno...
 
 :kafa:  +  :sesir
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #41 poslato: Jul 14, 2012, 10:56:40 »
sve što je važno, teško je izreći
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #42 poslato: Jul 19, 2012, 22:56:02 »
 :komp
 
imam više slobodnog vremena pa me afekti muče, gnjavim sebe (danas sam se recimo u tri navrata dohvatio aktiviranja wireless konekcije na laptopu, koji inače radi na žicu, a on ne može pa ne može), a uz sve to loše jedino dobro je što sam se umjerio u uzimanju hrane;
 
 :bye
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #43 poslato: Jul 24, 2012, 21:17:53 »
pitanje umjerenosti je u kvaliteti, a ne u količini ili vrsti sadržaja na koji se umjerenost odnosi
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)

kondanja

  • Član
  • *****
  • Poruke: 1086
  • Karma: +461/-1
Odg: Slobodna volja
« Odgovor #44 poslato: Jul 26, 2012, 21:11:59 »
zato diskusije o vegetarijanstvu nemaju naročit značaj
Plemeniti hvali ubijanje bijesa - sa njegovim slatkim vrhom i otrovnim korijenom - jer ubivši ga u sebi kajanja nemamo. (Sn 1.71)